Заробити на вуглецю: у степу на Одещині проводять важливі дослідження (фото) «фото»

Заробити на вуглецю: у степу на Одещині проводять важливі дослідження (фото)

Степи часто знищують, але вони необхідні природі. Наразі це намагаються доказати одеські науковці та їхні херсонські колеги, які вивчають, як степи впливають на пом'якшення клімату. У майбутньому дослідження можуть допомогти місцевим отримувати прибуток на міжнародному вуглецевому ринку.

Про це повідомила природоохоронна організація Rewilding Ukraine.

Дослідження проводять у Тарутинському степу в Одеській області, а також в Біосферному заповіднику «Асканія-Нова». Попри тимчасову окупацію, науковці Херсонській області також виконують дослідження у рамках програми та роблять усе, щоб зберегти тварин.

Екологи вивчають здатність поглинання та спроможність степів утримувати  вуглець. Справа у тому, що місцеві громади можуть заробити на степах, і тоді фермери більше не будуть знищувати екосистеми. Як це працює? Щоб компенсувати викиди вуглецю від своєї діяльності, компанії купують на міжнародному вуглецевому ринку так звані «вуглецеві кредити», підтримуючи таким чином відновлення природних територій, які цей вуглець можуть поглинути та утримати. На даний момент механізм вуглецевих кредитів розроблений в основному для відновлення лісів та боліт, але дослідження допоможуть доповнити список і степами. Зараз відбуваються польові дослідження.

З огляду на зміну клімату сільська економіка потребує більш різноманітних джерел прибутку, серед яких обов’язково мають бути природоорієнтовані рішення – дружні до природи, прості та економічно ефективні заходи. Розширення площ природних територій, зокрема степів, є одним з них. Адже степи у природному стані здатні надавати екологічні послуги та можуть підтримувати економіку місцевих громад навіть в умовах кліматичних змін. В той час як монокультурне землеробство стає ризикованим, а також призводить до хімічного забруднення, ерозії ґрунту, деградації земель та опустелювання, – розповів фахівець з відновлення екосистем Rewilding Ukraine Олег Дьяков.