«Заробляли» в блекаути: шахраї з Одещини разом з росіянином видавали себе за ДТЕК (фото, відео)

Аферисти створили фішингових ботів, яких замаскували під боти енергетичної компанії і крали дані користувачів. Шахраям вдалося зламати понад 15 тисяч акаунтів.

Про це розповіли в поліції Одеській області.

Шахраї збирали дані користувачів, робили автоматичну розсилку реклами для привласнення грошей. Як виявилося, так вирішили заробити п’ятеро чоловіків з Одещини, Київщини та громадянин рф.

Фішингових ботів у месенджері Telegram зловмисники створювали під виглядом ботів енергетичної компанії ДТЕК. Зібравши необхідні дані користувачів, фігуранти здійснювали несанкціонований вхід до акаунтів потерпілих.

До протиправної діяльності фігуранти також залучили близько 50 осіб, так званих «дропів», які виконували функцію обготівкування грошей, отриманих як інвестиції.

Їм вдалося зламати понад 15 тисяч акаунтів, а від шахрайства під виглядом інвестування грошей постраждали близько 3 тисяч людей.

Правоохоронці встановлюють потерпілих та суму завданих збитків.

Рекомендуємо громадянам налаштувати двофакторну автентифікацію у всіх соцмережах та месенджерах, які пропонують таку функцію. Не варто повідомляти нікому коди-підтвердження, які приходять у SMS-повідомленнях або безпосередньо у застосунки. Також рекомендуємо регулярно переглядати підключені пристрої та активні сеанси у месенджерах.Користуючись ботами, завжди звертайте увагу на посилання. Будь-яка відмінність означає, що ви потрапили на фейковий бот або канал. Зазвичай у назві відрізняється одна чи декілька літер, що складно помітити під час пошуку,– дали поради в поліції.

Наразі оголошено підозру трьом чоловікам, ще двом планується заочне повідомлення про підозру.

Раніше на USIonline.com

Як не потрапити у пастку шахраїв під час онлайн-шопінгу – рекомендації кіберполіції (відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.