З порту Одеси вперше з початку війни вийшло судно (фото) «фото»

З порту Одеси вперше з початку війни вийшло судно (фото)

На борту судна 26 тисяч тонн української кукурудзи.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

З Одеського порту в понеділок, 1 серпня, о 09:15 вийшло перше судно з українським продовольством. Йдеться про судно Razoni, яке під прапором Сьєрра-Леоне прямує до порту Тріполі у Лівані. Воно рухатиметься коридором, безпеку якого підтверджено ООН та Туреччиною. На його борту 26 тис тонн української кукурудзи.

Україна є 4-им найбільшим експортером кукурудзи в світі, тому можливість вивезення через порти – це колосальної ваги успіх для забезпечення глобальної продовольчої безпеки. Сьогодні Україна разом з партнерами робить черговий крок до запобігання світовому голоду. Розблокування портів дасть щонайменше 1 млрд доларів валютної виручки для економіки та можливість для аграрного сектору спланувати посівну наступного року. У найближчі тижні за підтримки наших партнерів ми плануємо вийти на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції, – написав Олександр Кубраков.

Зазначимо, у портах Великої Одеси ще 16 суден вже чекають на свою чергу. Це ті судна, які були заблоковані з початку повномасштабного вторгнення росії.

Раніше на  USIonline.com

Загроза ракетної атаки з моря є максимально високою, – ОК «Південь»

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.