З портів Великої Одеси сьогодні вийшли три судна – незважаючи на «вихід» росії з угоди «фото»

З портів Великої Одеси сьогодні вийшли три судна – незважаючи на «вихід» росії з угоди

На балкери завантажили 85 тис. тонн зерна. Всього за два дні гуманітарним коридором в обидва напрямки пройшли 17 суден.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

У вівторок, 1 листопада, з портів «Чорноморськ» та «Південний» вийшли ще три судна з 85 тис. тонн агропродукції для країн Африки та Європи. Серед них балкер BOMUSTAFA O з 22,8 тис. тонн пшениці для Лівії та NIMET TORLAK з 12,6 тис. тонн шроту для Марокко. Також українські порти прийняли два танкери під завантаження олією для Йорданії та Румунії. Всього за два дні гуманітарним коридором в обидва напрямки пройшли 17 суден, з них 2 – до українських портів під завантаження.

Завдяки тому, що ООН та Туреччина збільшили кількість інспекційних груп до 10, Спільний координаційний центр (СКЦ) 31 жовтня перевірив 46 суден з 1,7 млн тонн української агропродукції, які вже вирушили до портів призначення. Черга із суден в Босфорі, які очікують на інспекцію, скоротилася до 147 суден як на вихід, так і на вхід, — підкреслили в МІУ.

Зазначимо, за 3 місяці роботи зернового коридору з України експортували майже 10 млн тонн агропродукціі. Нагадаємо, що зараз тривають перемовини ООН та Туреччини з делегацією росії, де сторони продовжують шукати рішення для повноцінної реалізації ініціативи.

Раніше на USIonline.com

ООН заявляє, що «зернова угода» не втратила чинність

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.