З початку вторгнення більше половини жителів України обрали українську «фото»

З початку вторгнення більше половини жителів України обрали українську

57% українців почали спілкуватися більше або перейшли на українську повністю з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого.

Про це свідчить опитування, яке провело suspilne.media 18-19 жовтня 2022 року.

З дати вторгнення, 24 лютого, повністю перейшли на українську 14% опитуваних. 42% українців почали спілкуватися українською мовою більше. Жителі міст із населенням 50 тисяч і менше частіше спілкувалися українською ще до повномасштабного вторгнення, ніж великі міста. Тому збільшення їх спілкування українською мовою не таке виражене, як серед жителів великих міст (54% проти 60% у великих містах).

У той же час, жителі невеликих населених пунктів частіше за великі міста повністю переходять на українську: 17% — у містах менше 50 тисяч перейшли на українську, а серед міст 50 тисяч і більше – лише 11%.

Дослідження було проведено 18-19 жовтня за допомогою мобільного додатку GRADUS: було опитано 1000 респондентів 18-60 років по всій Україні, крім окупованих територій та зон активних бойових дій. Вибірка відображає структуру населення України у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та освітою. Похибка дослідження становить 3,1% із довірчим інтервалом 95%.

Раніше на USIonline.com

Українська в Одесі: як війна вплинула на ставлення до мови (видео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.