Викладачка університету Драгоманова та поетеса, яка виступала в Одесі, вербувала коригувальників вогню по Киеву «фото»

Викладачка університету Драгоманова та поетеса, яка виступала в Одесі, вербувала коригувальників вогню по Киеву

Киянці вдалося завербувати більше 10 осіб. До війни вона висловлювала та публікувала у соцмережах проросійські погляди, а після повномаштабного вторгнення давала завдання «бігункам» щодо обходу різних районів міста Киева та області для виявлення позицій ВСУ.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Зазначається, що СБУ знешкодила російську агентурну мережу, учасники якої займалися координуванням наступу на Київ та за декілька місяців до повномасштабного вторгнення збирали розвіддані про об’єкти та оборону Києва. Учасниками групи виявились мешканці столиці віком 35-45 років. Їх вдалося виявити після викриття першого агента мережі у березні у ході спецоперації СБУ.

«Головним менеджером» мережі виявилася киянка, яку російськи спецслужби завербували під час поїздок до рф. Вона створила низку груп у «Телеграм-каналі», щоб збирати данні про воєнні локації.

У цих групах жінка вербувала громадян України для отримання від них інформації про розташування та переміщення військовослужбовців Збройних Сил України та територіальної оборони м. Києві та Київській області, – повідомляє СБУ.

В своєму YouTube-каналі та у соцмережі «vkontakte» колишня викладачка поширювала відео та дописи, які за своїм змістом виправдовували та визнавали правомірною збройну агресію РФ проти України. Організаторці мережі та одному з членів групи повідомили про підозру у державній зраді та створенні на замовлення спецслужб РФ мережі агентів. Стосовно ще одного агента обвинувальний акт скерували до суду.

Судячи з фото, які оприлюднив Офіс Генерального прокурора, мова йде про колишню викладачку Національного педагогічного університету ім. Драгоманова Євгенію Більченко. Зазначимо, що Більченко 2014 року підтримала Майдан, але вже незабаром радикально змінила свої погляди та розповідала, що в Україні «тоталітарна держава та неонацизм». При цьому вона продовжувала викладати у столичному виші і лише 2021-го була зі скандалом звільнена за проросійські погляди, невдовзі після чого переїхала до росії. Звідти вона після вторгнення 24 лютого закликала українських військових захопити владу.

Додамо, що свого часу вона була доволі відомою поетесою, виступала у тому числі й в Одесі, друкувалася в одеських виданнях.

Раніше на USIonline.com

В Одесской области задержали вражеских агентов (фото, видео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.