Видавали себе за блогерів: в Миколаєві знайшли російське «підпілля» (фото, відео)

Зрадники готували сюжети на замовлення кремлівських інфоресурсів. У своїх матеріалах вони призивали ворога захопити південь України. Також вони розповідали ворогу про наслідки обстрілів і діслокацію підрозділів ЗСУ.

Про це розповіли в СБУ.

Для маскування зрадники видавали себе за «блогерів», які нібито інформують громадян про внутрішню обстановку на Миколаївщині. Насправді вони призивали у матеріалах до приходу «руського миру» на півдні та вбивств керівництва обласної військової адміністрації.

У результаті слідчо-оперативних заходів співробітники СБУ встановили «зв’язкових» російської агентури. Ними виявились декілька представників інформаційного агентства кремля «РИА Новости».

Ще одним завданням зловмисників був збір розвідданих про місця тимчасової дислокації та переміщення підрозділів Сил оборони у прифронтових районах, за що зрадники отримували гроші. Також вони «зливали» агресорам відомості про наслідки регулярних ракетно-артилерійських обстрілів Миколаєва.

За даними слідства, ворожими поплічниками є двоє місцевих жителів, які після початку повномасштабного вторгнення були завербовані російськими спецслужбами. Наразі слідчі СБУ повідомили обом затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України. Суд обрав їм міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.