Вибух гранати в одеському ТЦК — не теракт, спланований рф: справу розслідують, як умисне вбивство «фото»

Вибух гранати в одеському ТЦК — не теракт, спланований рф: справу розслідують, як умисне вбивство

У п' ятницю 21 листопада, в будівлі одного з одеських ТЦК Пересипського району стався вибух, в наслідок якого загинув чоловік. Низка Телеграм-каналів стали активно писати, про нібито теракт, здійснений на замовлення спецслужб рф. Водночас журналістка-розслідувачка Юлія Химерик інформацію про російський слід у події - спростовує.

Як розповіла журналістка-розслідувачка Юлія Химерик, посилаючись на джерела у парвоохоронних органах, інформація про замовний підрив не підтверджується.

Чоловік спробував втекти, але його наздогнали і повели для уточнення даних в ТЦК. На території ТЦК, коли почали оглядати рюкзак, він дістав гранату і привів її в дію.

Мети йти з цим в ТЦК він не мав, СВП та інших засобів дистанційного ініціювання у нього при собі не було. Проте речі, які знайшли в його рюкзаку, натякають, що готувався він до майнового злочину. Допитати його вже неможливо, – написала журналістка-розслідувачка Юлія Химерик.

Юлія стверджує, так співвіднести події які розгорталися у Приморському ТЦК неможна, зокрема й через відсутність фактів, які вказують на це – поширення інформації про це лише підіграє російським спецслужбам. Тимчасом деякі Телеграм-канали вправно скористалися цією інформацією.

Подібні дії спеціально психологічно дестабілізують населення такими інцидентами, намагаючись залякати та показати картинку «підпілля», яке нібито працює в Україні, – стверджує журналістка.

У СБУ Української Служби Інформації повідомили, що все, що писали одразу після інциденту, про теракт та російський слід, не відповідало дійсності та порадили звернутися до військової прокуратури.

У Спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Південного регіону УСІ пояснили, що події будь-якого теракту – це підзвітність Служби безпеки України. Саме тому під час події 21 листопада 2025 року у Приморському ТЦК та СП – СБУ провели відповідні заходи для встановлення подій та доручили розслідування, розпочатого кримінального провадження, – поліції. З самого початку розглядалися версії самогубства та незаконного поводження зі зброєю. Але наразі за цим фактом порушена кримінальна справа за статтєю 115 КК України, тобто умисне вбивство.

Тобто стаття 258 КК України (теракт) ніколи ні ким не розглядалася.

Своєю чергою політолог Михайло Шабанов, коментуючи ситуацію із вибухом, зауважив, що в Telegram будь-яке відео чи повідомлення миттєво розлітається мережею. Люди часто не мають часу перевірити достовірність, тож створюються ідеальні умови для того, щоб користувач одразу повірив у неперевірену інформацію.

І ворог, і ефект політизації цієї ситуації з боку певних політичних сил в межах самої України. Це є інфопривідом. Інфопривідом дуже екстраординарним, та коли ми починаємо інтерпретували його в інформаційному просторі, він нарощується. Але найбільш вірогідним є один з найпростіших варіантів, який верифікований та надається органами, які професійно займаються цим питанням, – зазначив Шабанов.

Він також зазначив, що читаючи новини, важливо зважати на походження інформації й покладатися виключно на офіційні джерела.

Завжди є проблема політизації будь-якого гучного, екстраординарного, трагічного інфопривіда. Є такий момент, якщо це все виходить в політичне поле, то починаються контроверсійні пости. Але треба розуміти, що ворог дуже прискіпливо придивляється до того, що відбувається. Особливо там, де є вкрай важливі для нас речі, такі як мобілізаційні заходи. Тому треба довіряти тільки офіційним джерелам, – повідомив УСІ політолог Михайло Шабанов.

Раніше на  USIonline.com

В Одесі в приміщенні ТЦК стався вибух: одна людина загинула

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.