Вступна кампанія: мотиваційні листи скасували через штучний інтелект «фото»

Вступна кампанія: мотиваційні листи скасували через штучний інтелект

У 2026 році абітурієнти більше не писатимуть мотиваційні листи. Вступна кампанія їх не передбачає.

Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.

Верховна Рада ухвалила закон, який визначає правила проведення національного мультипредметного тесту та вступу до вишів у 2026 році. Основним інструментом відбору залишається НМТ. Державну підсумкову атестацію у воєнний час знову не проводитимуть.

Міністерство готує оновлений порядок прийому. У ньому хочуть зробити умови вступу більш прозорими, зручними для абітурієнтів і батьків, а також максимально наближеними до європейських стандартів.

Одне з головних нововведень — повна відмова від мотиваційних листів. У МОН пояснили, що вони перестали бути ефективним інструментом відбору, бо багато хто писав їх за допомогою сторонніх авторів або штучного інтелекту.

Нагадаємо, НМТ у 2026 році проведуть за минулорічною схемою: в один день, із можливістю додаткових сесій. Перелік предметів не змінився — українська мова, математика, історія України та один предмет на вибір (іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія або українська література).

Усі результати НМТ з 2023 року залишаються дійсними для вступу.

Раніше на  USIonline.com

НМТ проходитиме знову в один день

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.