Врятувати дельфіна: 19 лютого відзначається Міжнародний день захисту морських ссавців «фото»

Врятувати дельфіна: 19 лютого відзначається Міжнародний день захисту морських ссавців

У Чорному та Азовському морях живуть три види морських ссавців: морська свиня, звичайний дельфін (білобок або тиртак) і дельфін афаліна. Всі вони вразливі,і військові дії несуть для кожного з них смертельну загрозу. Міжнародний день захисту морських ссавців був заснований у 1986 році щоб захистити китів від китобійного промислу, а зараз цей день актуален для захисту морських ссавців від вбивства внаслідок російської агресії.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Перші повідомлення про мертвих дельфінів та морських свиней, яких викинуло на берег почали, з’являтися одразу після початку війни в Україні.

Тоді вчені почали досліджувати вплив військових дій на ссавців.

Згідно з результатами досліджень багато дельфінів і морських свиней гинуть під час військово-морських операцій внаслідок травм спричинених вибухами. Джерелом численних вибухів стали міни, морський бій за острів Зміїний, а також обстріл росіянами Одеського порту. Інші дельфіни помирають від декомпресійної хвороби, бо вибухи змушують їх підійматися на поверхню занадто швидко. Серйозну загрозу, за даними вчених, також становлять і гідролокатори, якими користується флот для виявлення підводних човнів, наведення торпед і зондування морського дна.

Рік тому еколог, доктор біологічних наук Іван Русев та в. о. начальника державної екологічної інспекції Південно-Західного округу Владислав Хрущ стверджували, що на початок березня 2023 року у Чорному морі вже загинули принаймні 50 тисяч дельфінів.

Скільки ссавців загинуло на Азові, точно сказати неможливо, бо море повністю тимчасово контролюється росією.

Всі ссавці Чорного та Азовського морів вразливі, для кожного існують загрози, деякі з них спільні, і кожна з тих загроз серйозна. За ствердженням професора зоології Івана Голдіна, серед цих загроз: випадкова загибель у рибальських сітках – щорічно гине 12-16 тисяч морських свиней; пошесть інвазійних видів у морі – від добре знайомої усім рапани до реброплава мнеміопсіса; відлови афалін до дельфінаріїв; забруднення моря; підводні шуми через будівництво зайвих споруд на кшталт Керченського мосту; бойові дії війська рф і руйнування, що спричинені ними.

Всі вони діють, на всі треба зважати, з усіма треба щось робити. Бо само собою ніщо тут не розрулиться, як сказав поет – каже професор Голдін.

Раніше на  USIonline.com

Дельфіни: що відомо про причини загибелі китоподібних Чорного моря

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.