Вражаюче видовище: в одеській Опері відбулася традиційна «мийка» люстри (фото, відео)
Щорічно у лютому в одеському Оперному театрі відбуваються обов'язкові технічні роботи - профілактика та чистка від пилу найбільшої та, як тут кажуть, найкрасивішої в Європі бронзової люстри з богемським кришталем. І кожного року «мийка» люстри стає надзвичайною подією для мешканців Одеси. Цього року 8 листопада, крім звичайних екскурсантів, на підйом та опускання люстри для «мийки» були запрошені переселенці, військові, рятівники та правоохоронці, діти-сироти та мешканці будинків для людей похилого віку.
На події побував фотокореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.
Люстра Одеського оперного театру з бронзи та богемського кришталю шириною 4,5 метра та висотою у 9 метрів є точною копією люстри, яка була знищена під час Другої світової війни румунськими загарбниками, які намагалися її вивезти. Сучасна люстра створена у 1953 році. Вона стала важче оригіналу та важить 2 тисячі 380 кілограмів, тому що її каркас було зроблено з гільз патронів та снарядів, які попадали у будівлю театру під час Другої світової війни. Величезна театральна люстра містить 800 елементів богемського гірського кришталю.
Технічні роботи проводяться три дні – це не тільки власне мийка, тому ми пишемо це слово у лапках. В перший день шестеро працівників опускають люстру. Після цього бригада електриків міняє всі 189 лампочок, які замінені на світлодіодні, і чистить плафони. На другий день 15 прибиральниць миють люстру з середини та спеціальним розчином протирають всі елементи богемського кришталю. На третій день люстра підіймається та закріплюється на своєму місті.
Зазвичай, у театрі під час «мийки» люстри влаштовуються екскурсії. Цьогоріч адміністрація була приємно вражена кількістю відвідувачів.
Жити в Одесі і не бачити такого – дивно, як мені здається. Тому захотілося прийти і подивитися… Масштабні враження. Красиво дуже, й тішишся з того, що у нас є, що берегти, є чим пишатися, є куди запрошувати туристів у, дай Боже, найближчому мирному майбутньому, – поділилася враженнями відвідувачка Інна.
До театру прийшло дуже багато людей, багато малечі та школярів-підлітків. Крім того, адміністрація театру прийняла рішення запросити на підйом та опускання люстри військових, правоохоронців, мешканців дитячих будинків, будинків для людей похилого віку, та переселенців.
Я сподіваюсь, що ця традиція збережеться, й у наступному році ми будемо теж запрошувати наших військових, медиків, працівників поліції. Сподіваюсь, що переселенців вже не буде, та ми будемо запрошувати гостей та мешканців нашого чудового міста… Потрібно приходити на екскурсію, потрібно знати історію театру, історію міста. Ті враження, які людина отримує на екскурсії, залишаться надовго, – каже заступник гендиректора театру Вадим Бащун.
Таку масу бронзи та кришталю від падіння, за словами головного інженера театру, утримують шість тросів та система противаг. Ручна лебідка, якою користуються технічні фахівці театру, також є дуже надійною. Доречні, лебідка залишилась єдиним «ручним механізмом» у театрі.
Але наразі з’явилась небезпека ззовні – ракетні та дронові атаки росіян.
Минулого року будівлю Одеського національного академічного театру опери та балету, разом з іншими історичними спорудами у центрі міста, було внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Люстра є культурною цінністю для всього культурного світу і захищається вона, як і весь театр, організацією ЮНЕСКО. Якщо щось буде траплятися, то вся Європа підключиться на наш захист, – впевнений головний інженер театру Сергій Дмитрієв.
Але перелік ЮНЕСКО не може захистити від російських ракет та дронів-камікадзе, тому у театрі прийняли всі можливі необхідні міри для захисту від атак ворога.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.