Воїн одеської бригади Лицарів Зимового походу розповів, як відбивав атаки «вагнерів»
До повномасштабної війни Юрій проєктував об'єкти з радіаційно-ядерними технологіями й досліджував радіоактивні відходи у Чорнобильській зоні відчуження. Зараз він підсилює вогнеметами штурмові групи в боях.
Історію військовослужбовця розповіли у 28-ї ОМБр ім. Лицарів Зимового Походу.
Юрій – командир вогнеметного підрозділу, який бере активну участь у штурмах і володіє практично усіма видами стрілецької зброї, у тому числі вогнеметами та гранатометами.
Впродовж десяти років він працював з сумнозвісним 4-м енергоблоком на Чорнобильській АЕС. Та коли ворог вдерся у нашу країну й розпочав ядерний тероризм – чоловік вирішив, що найбільше користі його знання принесуть у лавах ЗСУ.
Я долучився до РХБЗ 28 бригади як фахівець з радіації. Оскільки раніше бойового досвіду не мав, то почав свій шлях простим солдатом. А зараз я вже молодший лейтенант, та очолюю бойовий підрозділ, – розповідає він.
Робота в Чорнобилі й на Бахмутському напрямку схожа тим, що не пробачає помилки. Юрій переконався у цьому ще під час перших боїв, коли разом з побратимами відбивав атаки “вагнерів”.
Мені тоді не зовсім пощастило, бо моя позиція була трохи віддалена від решти. Розраховувати можна було тільки на себе. Ворожий наступ почався задимленням усього поля. Далі йшла піхота під прикриттям БМП. Я відбивався за допомогою ВОГ-ів, аж допоки мене не почали кілька годин безперервно крити мінометом. Зрештою, коли стали закінчуватись боєприпаси нам довелось відійти, завдавши великих втрат ворогу, – кажє військовий.
Наразі головне завдання Юрія та його команди – підсилювати вогнеметами штурмові групи в боях. А після їх завершення – слідкувати за рівнем хімічної та радіаційної загрози.
Вогнемет – це невід’ємна частина штурму. Ним можна швидко і на відстані розрити ворожий бліндаж, а також розбити вогневу позицію. Потім, коли штурмовики закріплюються, ми чекаємо, чи не застосує ворог хімічну зброю, щоб в разі цього швидко знезаразити бійців. Бо такі випадки бувають. Ворог цього не цурається, – каже боєць.
Чи повернеться Юрій після перемоги до наукової роботи? Він з посмішкою відповідає, що поки не планує, бо найближчі 5 років точно присвятить себе службі.
Головне, що я зрозумів за цей час і тепер усім раджу: хлопці та дівчата, вивчайте, як користуватися усіма видами зброї. Чим більше ви вмієте, тим більше ви зможете зробити на полі бою.
Раніше на USIonline.com —
Кожен робить для перемоги те, що може найкраще: історія лікаря – одеського «лицаря»
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.