Вночі рф масовано атакувала Київ: у місті 4 загиблих, у ВР немає опалення та води (фото, відео)
Цієї ночі росіяни атакували Київ крилатими ракетами, балістикою та безпілотниками. У чотирьох районах міста сталися пожежі та руйнування. Пошкоджена критична інфраструктура та в деяких районах міста перебої з електропостачанням та водою. Також в наслідок атаки рф були пошкоджені об'єкти залізничної інфраструктури: депо, адмінбудівля й тепловоз. Наразі відомо про 4 загиблих людей.
Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації з посиланням на мера Києва Віталія Кличка та Національну поліцію України.
Мер міста повідомив, що в наслідок комбінованої атаки рф на Київ загибли четверо людей, з яких один медик, який загинув через повторну атаку. Всього постраждали 4 медика. Наразі відомо про 25 постраждалих людей, 14 із них госпіталізували. Іншим надали допомогу на місці.
В місті пошкоджено тільки житлових будинків – 20.
У Дарницькому районі у дворі житлового будинку впав безпілотник та частково пошкодив вибуховою хвилею магазин та вікна дев’ятиповерхового житлового будинку. Також внаслідок влучання уламків БпЛА, сталось загоряння у двох житлових будинках та гаражах.
У Деснянському районі внаслідок влучання БпЛА у дах 18-поверхового житлового будинку виникло загоряння. Також пожежа сталася в 5-поверховому житловому будинку. Ще в одній пʼятиповерхівці виникло задимлення в під’їзді.
Крім того, у Деснянському районі пошкоджень зазнали територія торгівельного центру та санаторію.
У Дніпровському районі уламки БпЛА впали на дах одноповерхової нежитлової будівлі. Також внаслідок падіння уламків БпЛА загоряння сталося в 16-поверховому та в девʼятиповерховому житлових будинках. Вибуховою хвилею частково зруйнований дах триповерхового житлового будинку. Крім того, у Дніпровському районі уламки впали на дитячий майданчик у дворі житлового будинку та біля трамвайного депо.
У Печерському районі внаслідок падіння уламків БпЛА сталося часткове руйнування фасаду девʼятиповерхового житлового будинку. Також пошкоджено нежитлову багатоповерхову будівлю.
Наразі на всіх локаціях працюють аварійно-рятувальні бригади.
В Києві є перебої з тепло- та водопостачанням. У Раді зараз немає опалення та водопостачання, але поки є світло. Станом на ранок 9 січня у Київській області близько 280 тис. споживачів залишилися без електропостачання через негоду, ще 90 тисяч – через російську масовану атаку. Аварійні бригади працюють у посиленому режимі.
Внаслідок атаки була пошкоджена також залізнична інфраструктура – депо, адміністративна будівля та тепловоз. Наразі тривають відновлювальні роботи.
Окрім звичайної цивільної інфраструктури та енергетичних об’єктів, цієї ночі російським дроном була пошкоджена будівля Посольства Катару. Держави, яка багато робить для посередництва з росією, щоб звільняти військовополонених і цивільних, які утримуються в російських тюрмах.
Потрібна чітка реакція світу. Передусім Сполучених Штатів, на які в Росії дійсно зважають. Росія повинна отримувати сигнали, що це її обов’язок – зосередитись на дипломатії, та відчувати наслідки щоразу, коли знов зосереджується на вбивствах та руйнації інфраструктури. Також сьогоднішній удар максимально гучно нагадує всім нашим партнерам, що підтримка ППО для України – це постійний пріоритет. Не можна втратити жодного дня в постачанні, у виробництві, у домовленостях. Будемо сьогодні на всіх рівнях інформувати партнерів про те, що відбувалось і яких заходів у відповідь ми потребуємо. Дякую всім, хто з Україною! – написав президент Володимир Зеленський.
Вже офіційно відомо, що вночі 9 грудня росія застосувала балістичну ракету середньої дальності, так званий «Орєшник», проти Львівської області. Ракетного удару зазнала критична інфраструктура. На щастя, без постраждалих.
У Дніпропетровській області ще триває відновлення після атак напередодні. Станом на ранок теплопостачання відновлено для понад 800 000 споживачів, водопостачання стабілізовано для всіх абонентів. Ремонтні роботи продовжуються.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.





