Вірю, що перемога буде: Олеся Франко завітала до Одеси (фото)
Правнучка українського письменника Олеся Франко – знана в Івано-Франківську та Калуші піаністка та активна громадська діячка, яка пройшла два Майдани. Вона викладає дітям та пише вірші, а також подорожує Україною, щоб продовжувати Франкове слово. На цей раз жінка завітала до Одеси, де більше дізналася про місто та дещо її дуже вразило.
Що саме зворушило поетесу в Одесі та де вона встигла побувати, знає фотокореспондент Української Служби Інформації Наталя Довбиш.
Правнучка Каменяра Олеся Франко пройшлася вулицями Одеси та вперше відвідала бібліотеку, засновану на честь її прадіда. Жінка розповіла, що вважає місто рідним до душі, тому до війни часто приїжджала сюди влітку. Проте у цю подорож вона відчула Одесу по-іншому, з її багатою історією та єдністю містян під час війни.
Сьогодні, приїхавши в Одесу, в мене відкрилося інше бачення, думки збагатилися іншою інформацією, яку мені надали працівники бібліотеки Івана Франка. Наталя Філенко, яка організувала цю зустріч. Сьогодні вперше була у бібліотеці. Мене вразила розповідь про створення Одеси, засновників, про створення театру, та відбудування міста та про єдність одеситів. Воно, це місто, мені дуже близьке, – поділилася правнучка письменника.
Зазначимо, що під час прогулянки Одесою, жінка випадково зустрілася з одеським поетом Андрієм Хаєцьким, дебютна збірка віршів якого вийшла у 2016 році.
Олеся також відвідала пам’ятник прадіду та завітала на одеську «Книжку». Там їй провели екскурсію та подарували маленький презент.
Бачу, що одесити зберігають ту цінність, яку поталанило отримати місту. Це є історія, не кожному місту це вдається втримати, це наше багатство України, традиції. Про кожну вулицю Одеси, особливо центральну частину міста, де починалося місто, можна розповісти багато чого цікавого. Підземна Одеса. Я дуже багато була на екскурсіях, але сьогодні мене ці розповіді дуже вразили, – зазначила Олеся Франко.
Одеса, додала жінка, одна із найбільших культурних міст, де живе багато сучасних українських письменників та митців, громадських діячів, які поширюють національну культуру, бережуть українське слово та Франкові традиції.
Тут є і шанування його слова – нашого Каменаря. Є бібліотека Франка і пам’ятник Франка, є дошка Івану Франку, вулиця – це теж вражає. Дух Франка, як кажуть, літає над Одесою, і це є Україна, – зазначила правнучка письменника.
У понеділок, 20 лютого, мисткиня проведе зустріч з одеситами, розповість про свій рід та про поетичну та музичну творчість, якою займається. Як і її талановитий предок, Олеся пише вірші, стала лауреатом літературних конкурсів. Віддала усе своє життя музиці, а її пісні знають і виконують у неї на батьківщині. За словами мисткині, наразі вона викладає музику у дитячій школі рідного міста.
Ми віримо, що перемога буде і тому ми працюємо кожен як може. Тому мій приїзд присвячений саме допомозі, щоб хто як може: словом, коштами, фінансами, робимо, щоб Україна перемогла. Де є слово, там і буде наша мова і наша Україна, – додала письменниця.
Довідка УСІ
Олеся Франко народилася на Івано-Франківщині у місті Калуш, вона є правнучкою Онуфрія – рідного брата Івана Франка. В домівці, де зростала мисткиня, діє музей «Оселя», присвячений українському письменнику.
Раніше на USIonline.com —
Для чого історія на сучасній війні: ректор одеського педуніверситету Андрій Красножон (відео)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.