Війна винищує ліси та заповідну зону: у нацпарку на Одещині знімають документальний фільм про наслідки атак рф (фото) «фото»

Війна винищує ліси та заповідну зону: у нацпарку на Одещині знімають документальний фільм про наслідки атак рф (фото)

На Одещині у заповідній зоні нацпарку «Тузлівські лимани» розпочались зйомки багатосерійного документального фільму «Велике Коло - Україна». Стрічка розповідатиме про життя України та українців під час бойових дій, відобразить природу країни та розкриє вплив російських атак на екосистему.

Про це повідомив співробітник нацпарку «Тузлівські лимани», еколог Іван Русєв.

Зйомки документального фільму розпочались на Одещині 7 листопада. Днями команда, яка працює над проєктом від Артемія Суріна, відвідала національний природний парк «Тузлівські лимани». Один з епізодів цього проєкту, за словами еколога, присвячений наслідкам російської агресії проти природи. Лісові масиви та заповідні території, а також їхні мешканці відчули наслідки вторгнення росії повною мірою, що призвело до значної шкоди природним екосистемам нашої країни.

Зйомки фільму погоджені Оперативно-стратегічним угрупованням військ «Одеса».

Навколо нас була неймовірна краса Чорного моря, був сильний вітер і ми разом з командою Артемія обстежили важливі для дикої природи ділянки на піщаному пересипу. Ми розповіли і показали місця де море викидало багато мертвих дельфінів під час активної фази війни у 2022 році у Північно-Західної частині моря і під час деокупації о. Зміїного, – зазначив Іван Русєв.

Команда також зафільмувала місця скупчення рожевих фламінго на межі заповідної зони парку. Це ті самі фламінго, яких працівники парку кільцювали у вересні. Навіть при настанні прохолодних ночей ці птахи продовжують перебувати на території заповідних ділянок Тузлівських лиманів.

Зараз чисельність дорослих і молодих фламінго в нашому нацпарку складає ще близько 1,5 тис. особин, яких вдалося порахувати завдяки 60-кратній підзорної труби. Поруч з ними було дуже багато качок галагазів – майже 5 тисяч. Високо над нами пролітали зграї білолобих гусей і червоноволої казарки. Є ще і багато інших видів птахів, які летять з далекої Півночі до Африки і використовують наші лимани як транзитний вокзал, – розповів еколог.

Раніше на USIonline.com

Життя переможе: в одеському степу бебі-бум у куланів (відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.