Відключення боржників від світла: що чекає на Одесу та область (відео) «фото»

Відключення боржників від світла: що чекає на Одесу та область (відео)

Нещодавні зміни у законодавстві стосовно можливих відключень від електромережі боржників викликав хвилю обурення серед населення. У ЗМІ та пабліках почали з'являтися відповідні попередження щодо споживачів. Наприклад, у Києві одна із компаній офіційно заявила, що буде відключати світло за борги за комуналку вже наприкінці січня. Що чекає на Одеську область, до чого слід готуватися споживачам - одеські енергетики прокоментували скасування мораторію від 29 грудня 2023 року № 1405, ухваленого Кабміном щодо боржників з оплати послуг ЖКГ.

Що і для кого ця постанова змінює – про це в ефірі «7 телеканалу» розповів начальник відділу розрахунків з побутовими клієнтами Департаменту розрахунків та платежів ТОВ «ООЕК» Ігор Бондаренко.

За його словами, мораторій на відключення комунальних послуг продовжуватиме діяти лише на окупованих територіях і там, де тривають бойові дії. Тому передчасно споживачам хвилюватися не потрібно, одеська компанія продовжуватиме вести діалог із боржниками, які не мають змоги сплачувати комуналку вчасно.

Насправді ця постанова не особливо змінює, вона просто вносить деякі корективи. Раніше 206 постанова передбачала, що у нас є мораторій на припинення надання послуг населенню. А 1405 постанова уточнює, що дійсно такий мораторій продовжує діяти, але він діє на територіях, які тимчасово окуповані, а також на територіях, на яких ведуться активні бойові дії. Слава богу, Одеська область і Одеса не належить до таких територій. А тому ми як надавачі послуг, а саме я представляю компанію ТОВ ООЕК, маємо можливість спілкуватися з боржниками якось по-іншому. А саме – спонукати клієнтів проводити оплату, – зазначив Ігор Бондаренко.

Для решти споживачів комунальних послуг, згідно з постановою, відновлено нарахування пені за несплату житлово-комунальних послуг.

Також відновлено стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги у судовому порядку.

В Одеській обласній енергопостачальній компанії додали, що для тих, хто немає можливості погасити комунальний платіж вчасно, існує послуга реструктуризації оплати.

Наша компанія ще спочатку війни казала, що війна це не привід для несплати, платити потрібно: потрошечки, по багато, повністю сплачувати, наперед – це рішення кожного клієнта і ми його поважаємо. Проте якщо є заборгованість, ми можемо відтермінувати її оплату шляхом укладення графіку погашення заборгованості, – нагадав  Ігор Бондаренко.

У ТОВ «ООЕК» також нагадали, що показники електролічильників потрібно подавати з 1 по 3 числа кожного місяця.

Раніше УСІ повідомляла, що  від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Кабінет Міністрів України заборонив нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних на заборгованість за житлово-комунальні послуги, утворену за несвоєчасне або неповне внесення плати населенням. Також було заборонено припиняти або призупиняти надання житлово-комунальних послуг населенню у разі несплати або оплати не в повному обсязі.

Раніше на USIonline.com

Енергетика Одещини після урагану: куди звертатися, якщо нема світла

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.