В одеському ліцеї №12 значно збільшили укриття: в ньому можуть знаходитися й містяни
Після ремонтних робіт площа укриття в ліцеї значно зросла - з 200 до 500 місць.
Після ремонтних робіт площа укриття в ліцеї значно зросла - з 200 до 500 місць.
Про це повідомили в Одеській міській військовій адміністрації.
Приміщення збільшеного укриття в ліцеї обладнали приточно-витяжною вентиляцією та санвузлами. Також були враховані й вимоги інклюзії.
Для учнів облаштовані індивідуальні місця та столи для занять, що дозволяє, у разі потреби, проводити уроки. А у разі довготривалого перебування учнів в укритті передбачені сухпайки та сік.
«Є також можливість подальшого розширення приміщення, але водночас сподіваємося на скорішу перемогу та мир, щоб діти могли перебувати тут лише в ігрових зонах», - зазначила очільниця департаменту освіти та науки Одеської міської ради Юлія Філлер.
Також в укритті є окремий вхід для мешканців Пересипського району.
Нагадаємо, тендер на ремонт ліцею №12 на суму майже 69 мільйонів гривень було оголошено у травні 2024 року. Тоді проєкт мав реалізуватися за рахунок коштів позики в рамках Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком в рамках Проєкту «Програма з відновлення України». Але його 30 червня 2024 року скасували. Восени 2024 року ремонт все ж почався зі шкільного стадіону та прилеглої дороги. А вже в грудні будівельна техніка зникла, залишивши після себе розриту територію.
Влітку цього року управління капітального будівництва Одеської міськради провело окремий тендер на капітальний ремонт внутрішніх приміщень вартістю 7 млн гривень. Підрядником визначили компанію «Стройгазсервіс». Згідно з договором, роботи мали виконуватися поетапно до грудня 2025 року, з щомісячним фінансуванням близько двох мільйонів гривень.
Однак у жовтні 2025 року під час ремонту покрівлі будівельники зняли дах, після чого злива призвела до затоплення приміщень школи. На щастя, навчальні класи не постраждали, оскільки в цій частині будівлі покрівлю не демонтували. Наразі ремонт у ліцеї триває.