В Україні знайшли новий різновид коронавірусу «фото»

В Україні знайшли новий різновид коронавірусу

Забули про коронавірус? А він досі є. Наразі до нашої країни добрався новий різновид «Омикрона», який називають типом «ВА.5». Медики радять вакцинуватися.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Різновид типу коронавіруса “Омикрона” типу “ВА.5” зареєстрували у Чернівецькій області, але не виключено, що він вже є і в інших регіонах України. COVID-19 не тільки нікуди не зник, вірус мутує.

Україна мало чим відрізняється від європейських країн, де цей підтип активно поширюється. Наразі доволі небагато досліджень, які б могли дати відповідь на запитання, чи призводить цей підтип до більшої кількості важких випадків та смертей. Проте, за даними ВООЗ, в Європі їх кількість дійсно зростає. Поки прямих доказів зв’язку між цими двома подіями немає, адже дослідження тривають.

У той же час є факти, що отримання бустерної дози значно підвищує рівень утворення нейтралізувальних антитіл навіть проти цього підтипу вірусу. Т-клітини утворені в тілі людини після трьох доз мРНК вакцини, зберігають свою ефективність проти штаму “Омікрон”. Саме клітинний імунітет пов’язують із захистом проти тяжкого перебігу інфекції, госпіталізації та смерті.

Раніше на USIonline.com

Українцям став доступний другий бустер проти COVID-19

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.