В Одеській області з початку року – 2 випадки ботулізму, в Україні – 54. Як не захворіти «фото»

В Одеській області з початку року – 2 випадки ботулізму, в Україні – 54. Як не захворіти

У 2022 року в нашій країні через ботулізм постраждали 60 чоловік. У тому числі мешканець Южного, який отруївся консервованою качкою, та футболіст, який поласував мідіями на базі «Чорноморець». Більшість випадків пов'язані з неякісною консервацію.

Тож у Держпотребслужбі дали поради як уникнути отруєння.

В 2022 році в Україні вже були зареєстровані 54 випадків ботулізму з 60 постраждалими. За результатами розслідування встановлено, що 24 випадки з 29 постраждалими пов’язані з вживанням консервації саме домашнього приготування. М’ясні консерви – 18 випадків із 21 постраждалим, овочеві – 4 випадки з 5 постраждалими, рибні – 2 випадки з 3 постраждалими.

Через домашній м’ясний паштет у травні загинула жінка у Львівській області. Після споживання вже наступного дня вона відчула перші симптоми недуги. Втім, за медичною допомогою жінка звернулась лише на третій день,  її шпиталізували у важкому стані, а згодом жінка померла. Ії чоловік теж споживав небезпечну страву, але у нього хвороба прошла у середній формі.

В Одеській області з початку року зареєстровано два випадки захворювання на ботулізм: у мешканця м. Южне, захворювання якого пов’язано з вживанням м′ясної консерви з качки тушкованої, виготовленої у домашніх умовах, та у жителя Івано-Франківської області, який прибув до учбово-тренувальної бази футбольного клубу «Чорноморець» у с. Лиманка, Одеської області, захворювання якого пов’язане з вживанням консервованих мідій у томатному соусі, привезених його матір’ю три роки тому з Іспанії. Хворих було госпіталізовано до КНП «Міська клінічна інфекційна лікарня» Одеської міськради, перебіг захворювання важкий.

Зараз багато хто робить закрутки на зиму. Консервуванню у такий важкий час піддають не тільки овочі, фрукти, ягоди, а і рибу та м’ясо. По статистиці, саме через консерви люди найчастіше хворіють на небезпечний ботулізм.

Тож треба дотримуватися простих правил:

  • ретельно мити руки перед і під час процедури консервування;
  • використовувати чисті та стерилізовані банки та кришки;
  • обирати овочі, фрукти та ягоди без ознак гниття, ретельно промивати їх.

Піддайте продукти достатньою термічної обробці. Не зберігайте консерви кілька років при температурі вищої ніж +4С.

Не купуйте консервовані продукти у приватних осіб в місцях стихійної торгівлі. За перших ознак даного захворювання звертайтеся за медичною допомогою.

Ботулізм – дуже небезпечне, а інколи смертельне, токсичне харчове отруєння, яке виникає при вживанні продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини. Ботулотоксин починає вироблятися у харчових продуктах, забруднених мікробами клостридіями за анаеробних умов – відсутності доступу кисню.

Раніше на USIonline.com

Обережно, гриби: в Одеській області отруїлися вже дві людини 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.