Обережно, гриби: в Одеській області отруїлися вже дві людини  «фото»

Обережно, гриби: в Одеській області отруїлися вже дві людини 

Дві мешканки Одеської області отруїлися грибами, які вони самі зібрали.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Перший випадок стався у селі Захарівка. 41-річна місцева мешканка зібрала гриби, відварила їх 30 хвилин, підсмажила та скуштувала. Другий випадок стався з 45-річною мешканкою села Перехрестове  Роздільнянського району. Жінка назбирала печериці у своєму садочку. Ознаки отруєння проявилися через п’ять годин. З’явилися нудота та діарея. 28 вересня хвору шпиталізували у стані середньої важкості.

Як не отруїтися: поради спеціалістів 

-Навіть їстівні гриби можуть становити небезпеку для здоров’я. Варіть гриби не менше трьох разів, щоразу в свіжій підсоленій воді не менше 30 хв. Варіння вважається закінченим, коли гриби осядуть на дно, а відвар стане прозорим.

-Зберігайте страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не більше доби. Навіть у їстівних грибах згодом починають виділятися отруйні речовини, які не зникнуть при варінні і смаженні.

-Суворо дотримуйтеся правил консервування грибів. При недотриманні всіх правил технології консервування гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм.
При появі симптомів отруєння зволікати не можна, а одразу ж потрібно викликати швидку допомогу. Часто від того, як швидко буде надано медичну допомогу, залежить життя людини.

Раніше на  USIonline.com

На Одещині зареєстрували отруєння грибами. Як цього уникнути

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.