
В Одеській області через війну пошкоджено 17 навчальних закладів
Ракетні обстріли рф пошкодили дитячі заклади Одещини - садочки, школи, заклади позашкільної освіти, дитячий будинок, заклади професійної та фахової передвищої освіти.
Про це повідомив директор Департаменту освіти і науки Одеської ОВА Олександр Лончак.
Із 17 закладів освіти в Одеській області пошкоджено 2 заклади дошкільної, 8 – загальної середньої освіти, 3 заклади позашкільної освіти, 1 дитячий будинок, 2 заклади професійної та фахової передвищої освіти.
Починаючи з 24 лютого за межі області та країни виїхало майже 23 тисячі дошкільнят, 55 тисяч здобувачів освіти шкіл області, понад 1500 освітян. Наразі за кордоном перебуває 39480 учнів закладів загальної середньої освіти, з них: найбільше: 31840 здобувачів освіти – Одеського району, 2664 – Ізмаїльського району, 1871 – Білгород-Дністровського району. За кордоном також перебуває 819 педагогів. Організаційні зміни в умовах воєнного стану торкнулися всіх закладів освіти області, – повідомив директор департаменту освіти і науки Одеської ОВА Олександр Лончак.
Наразі в закладах освіти продовжують перевіряти наявність укриттів, укомплектовують їх необхідними засобами та майном, в закладах освіти встановлювали відеоспостереження, кнопки виклику охорони, системи зв’язку та оповіщення. Для цього були виділені кошти з місцевих бюджетів і залучено спонсорську допомогу. У якості альтернативи – дистанційне навчання.
Врахувавши всі ключові показники, зокрема, думку більшості батьків, форматом освітньої діяльності у закладах освіти обрано змішану форму роботи, яка поєднує очний і дистанційний режими. Наразі у закладах освіти проводяться тренування щодо відпрацювання алгоритму евакуації учасників освітнього процесу під час сигналу «Повітряна тривога» до захисних споруд та укриттів. Проводяться зустрічі з батьківською громадськістю, які водночас мають змогу оглянути захисні споруди та укриття безпосередньо у закладах. На цьому не зупиняємося та вживаємо подальших заходів щодо будівництва та облаштування укриттів у цих закладах за кошти місцевих бюджетів, – наголосив начальник Одеської ОВА Максим Марченко.
Також Лончак прокоментував відсутність підручників для 5 класів.
Так дійсно підручників для 5 класів немає, але вони є в електронному форматі. Враховуючи військовий стан, кошти в першу чергу спрямовані на оборону нашої країни. За інформацію Міністерства освіти підручники надрукують до кінця календарного року та будуть передані до навчальних закладів, – розповів голова департаменту освіти.
Раніше на USIonline.com —
Школи Одеси готуються до навчання: як це відбувається (відео)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.