В Одеській науковій бібліотеці презентували низку історичних та культурних проектів (фото) «фото»

В Одеській науковій бібліотеці презентували низку історичних та культурних проектів (фото)

Також відбулася зустріч з Миколою Томенком, засновником фонду «Рідна країна», якій створив проекти, запропоновані увазі учасників заходу.

На зустрічі з презентацією, що відбулася у Відділі рідкісних видань та рукописів Одеської національної наукової бібліотеки на Пастера, побувала фотокореспондент Української Служби Інформації Наталя Довбиш.

Захід відбувся у атмосфері зацікавленості – аудиторія добре сприйняла розповідь спікера. Микола Томенко запропонував спільноті новинки проекту «Український щорічник – діловий щоденник для щоденного патріотизму», зокрема «Сковородинівський щорічник», підготовлений з нагоди 300-ліття видатного українського мислителя. Також він представив видання, присвячені українському громадському діячеві, історику, літературознавцю, фольклористу Михайлу Драгоманову. Крім того, йшлося про проект «Українська книга – дітям України» та інші історико-просвітницькі ініціативи фонду «Рідна країна».

У своєму виступі голова фонду розповів про те, що вже вдалося зробити у напрямку культурно-просвітницької роботи. Зокрема, за 12 років він допоміг створити біля 50 фильмів без участі державних грошей, відкривав пам’ятники великим письменникам, був ініціатором та організатором загальнонаціональних акцій «Сім чудес України». Томенко впевнений, що Україна має величезний культурно-туристичний потенціал, і ми маємо його розвивати.

Довідка

Микола Томенко – професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор політичних наук, кандидат історичних наук, засновник фонду «Рідна країна». Він є автором низки наукових монографій, серед яких – «Історія української Конституції», «Конституційний процес як пошук стратегічних пріоритетів України», «Україна: історія Конституції», «Абетка української політики», «Основи теорії політики», «Теорія українського кохання», «Український романтик Микола Гоголь» та інших, а також статей та досліджень з політичних наук, історії та культурології.