В Одесі за бюджетні гроші будували “нічийні” дитячі майданчики «фото»

В Одесі за бюджетні гроші будували “нічийні” дитячі майданчики

За документами йшлося про капремонт і благоустрій.

Про це повідомили у Південному офісі Держаудитслужби.

Аудитори перевірили 18 закупівель Суворовської райадміністрації за 2020-2021 роки. Як виявилося, хоча предмет закупівлі визначався як “капітальний ремонт об’єктів благоустрою”, фактично облаштовувалися нові дитячі майданчики. При цьому, ані паспортів, ані інвентарних карток, ані документів про обстеження технічного стану цих майданчиків немає. На балансі райадміністрації вони не обліковуються, але й іншим підприємствам не передавалися.

На запитання, чому спортивні та дитячі майданчики не оприбутковані, в райадміністрації відповіли, що це не входить до їх компетенції, а належить до повноважень Департаменту з благоустрою міста та міськвиконкому, – відзначили аудитори.

Крім того, перевірка виявила новий спортивно-тренувальний комплекс по вул. Капітана Кузнецова, 92, 93. За його облаштування заплатили 1,4 млн грн. Однак документів стосовно того, хто його облаштував та за які кошти, немає. Аудитори застерігають, що це створює ризик повторної оплати з місцевого бюджету. Не зрозуміло також, хто несе відповідальність за якість комплексу і безпеку користувачів — адже жодного підтвердження його відповідності нормам немає.

Отже, перевіркою встановлено, що мільйони гривень бюджетних коштів витрачено на будівництво нових спортивних і дитячих майданчиків, тоді як бездіяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо визначення їх власника чи балансоутримувача призводить до відсутності відповідальних за утримання майна у належному стані, а відсутність їх в бухгалтерському обліку – до заниження вартості активів, – резюмували аудитори.

Раніше на  USIonline.com

В Одеській області чиновники облаштували Wi-Fi у неіснуючому дитячому садку

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.