В Одесі відкрили виставку видатного фотографа-натураліста який загинув захищаючи Україну (фото) «фото»

В Одесі відкрили виставку видатного фотографа-натураліста який загинув захищаючи Україну (фото)

34-річний Фотограф Денис Кривий з Первомайська на Миколаївщині створив багато вражаючих знімків природи, був визнаним майстром серед колег, його роботи публікували у тому числі в міжнародному науково-популярному часописі National Geographic. Після повномасштабного вторгнення росії митець став до лав українського війська, служив у Силах спеціальних операцій, але нажаль загинув у бою. Зараз його майстерні роботи доступні перегляду у музеї, їх також можна придбати, а гроші будуть спрямовані на допомогу ЗСУ.

Виставка робіт Дениса Кривого «Краса Бузького Гарду» відкрилася в Одеському музеї західного та східного мистецтва у суботу 3 лютого, на неї побувала фотокореспондент Української Служби Інформації Ніна Ляшонок.

Фантастична краса – таке відчуття одразу виникає при перегляді цих фоторобот. Унікальна українська природа теж є частиною того, за що б’ються з ворогом наші захисники. Експозиція працює у двох залах музею: у більшому виставлені 130 робот, на яких зображена природа нацпарку «Бузький Гард». У другій залі музею виставлені одинадцять робіт фотомайстра, присвячених Чорноморському узбережжю, у тому числі Одесі.

Випускник історичного факультету Первомайського інституту Одеського національного університету імені І. І. Мечникова Денис Кривий додатково вивчав біологію, геологію та інші сфери знань щоб краще розуміти природу. Він був добре відомим у професійній спільноті, володів престижною премією «Блакитна стрічка» Міжнародної федерації фотомистецтва FIAP, став переможцем численних фотоконкурсів. Учасник виставок фотографій природних пейзажів і тварин, він входив у ТОР 100 кращих фотографів світу. З початку війни на сході України був волонтером, після початку вторгнення вступив до ЗСУ, а саме у ССО.

34-річний фотомитець і воїн Денис Кривий загинув 11 травня 2023 року від ворожого снаряда у Бахмуті, рятуючи пораненого побратима. Його дружина Галина Волгіна після загибелі чоловіка засновала благодійний фонд «СЯО» – для того, щоб допомагати підрозділу, в якому він служив. «СЯО» – це був позивний Дениса.

Мета виставки – показати красу природи України, яка не всім відома. Всі звикли, що у нас гарно в Карпатах та на морі, а про існування таких місць мало хто чув. Але основна мета показу – збір коштів для його підрозділу ССО. Усі гроші, які ми отримаємо з продажу книжок та світлин підуть на придбання найнеобхіднішого для захисників-«мавіків». Наразі ми придбали вже три штуки і продовжуємо збирати гроші на наступні.
Виставку я планую показати по всій Україні, бо хочу, щоб більше людей знали про Дениса та долучалися до гарної справи. Після Житомира, Миколаєва та Кропивницького ми вже тут, – розповіла дружина героя.

 

Галина Волгіна

Виставка в Одеському музеї західного та східного мистецтва триватиме до 29 лютого, можна придбати як сувеніри так і кожну робота Дениса Кривого – ціни вказані. Усі зібрані на виставці гроші підуть на допомогу підрозділу ССО, в якому служив Денис.