В Одесі та області фіксують випадки хвороби, яка може стати летальною для людини «фото»

В Одесі та області фіксують випадки хвороби, яка може стати летальною для людини

Зазвичай, за словами медиків, на лептоспіроз хворіють тварини та птиці, але інфікуватися можуть й люди, коли мають контакт зі збудником. З початку 2023 року в Одесі та області зафіксовані 5 випадків на інфекційне вкрай небезпечне для людини захворювання.

Про це повідомляє Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Лептоспіроз належить до найпоширеніших інфекційних захворювань. За даними World Health Organization (WHO) у світі щорічно реєструється понад 500тис. випадків. Щорічно випадки захворювання фіксують  й на території Одеського регіону. Тільки цього року в Одесі, в Ширяївському та Подільському районах області біли загалом зареєстровані 5 випадків інфікування людей.

У кожному вогнищі проведено комплекс протиепідемічних заходів, визначено коло контактних осіб та встановлено медичне спостереження за ними, – повідомили медики.

Збудником лептоспірозу є бактерія лептоспіра – вона передається від хворих тварин, або чотирилапих або птиць і гризунів, які є носіями цієї бактерії. Проте від людини до людини ця хвороба не передається. Небезпечність хвороби полягає в тому, що вона вражає нирки, печінку та нервову систему, й має високий ризик летальності через те, що найчастіше хворі дуже пізно звертаються за допомогою.

Зазначимо, сьогодні на території Одеської області налічується 32 населених пункти, які неблагополучні до лептоспірозу. Це Одеса, село Маяки, села Балтського, Савранського, Кодимського районів впродовж річки Кодима. Водночас якщо дотримуватись профілактичних мір, а це правила особистої та санітарної гігієни, утримування від купання в забруднених водоймах, вчасно усувати гризунів на господарстві, ризик інфікування стає мінімальним.

Раніше на USIonline.com

Хто і коли може призначати антидепресанти, – пояснює МОЗ

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.