В Одесі створюють мобільну лазню для захисників на Бахмутський напрямок (фото, відео)

Автомеханіки переробляють стару одеську маршрутку у мобільну лазню.

На місці побував кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Більш детально про це дивіться у відео.

Керівник підприємства, на якому роблять мобільну лазню, Олександр Гринюк розповів, що ідея виникла, коли він побував у друга, який служить під Бахмутом.

Я поїхав привітати його з днем народження ще 17 листопада. У них ротація була, два-три дні їм дали відпочити. Побачив, які вони вертаються звідти – мокрі, брудні. І мені прийшла в голову така ідея, щоб у них була мобільна лазня. Автобус я купив за свої кошти, це була звичайна маршрутка, яку я купив в Одесі за півтори тисячі доларів. З деревом і всіма деталями ще приблизно стільки ж ми вже витратили, щоб переобладнати її, – поділився Олександр.

Олександр Гринюк

Він також зазначив, що за один раз комфортно перебувати водночас у мобільній лазні зможуть 8-10 людей.

Я поки що не знаю, які будуть витрати води. Ми розраховуємо приблизно на 400 літрів, також хочемо випробувати лазню на Хаджибейському лимані, щоб ми після цього могли все виправити і відправити вже на передову. Запасу дров вистачатиме на 5-6 разів протопити лазню. Далі ми плануємо зробити пересувний пункт незламності місткістю до 30 осіб, де буде і буржуйка, щоб приготувати їсти, чай, – пояснює Олександр.

Автомеханік Артур пояснив, що спочатку маршрутку повністю розібрали до металу.

Після цього приварили, де треба профілі докидати, посилювати, каркаси зробили, щоб міцніше було. А потім уже скловата, рейки, спочатку йде плівка (відбивачем називається), а потім вже прибиваємо вагонку. Вагонка спеціальна, вологостійка для сауни. Далі сосною оббиватимемо, де буде роздягальня і стіл, – підкреслив автомеханік.

Керівник волонтерського штабу «Нехай щастить» Станіслав Маденс розповів, що така пересувна лазня дозволить бійцям не лише фізично відпочити, а й морально.

Я розмовляв зі своїм другом, телефонував йому й питав, як у них з гігієною. Він мені каже, що коли встигають, тоді йдуть в душ (прим. Ред – одноразовий). А сходити в душ у них – це вологі серветки. Тоді я спитав, чи стане мобільна лазня в нагоді, і він сказав: «Супер, жени її скоріше сюди», так що це точно необхідна річ, – поділився Станіслав Маденс.

Станіслав Маденс

Зазначимо, допомогти у створенні мобільної лазні, можна переказавши кошти на рахунок волонтерів. Посилання на банку – send.monobank.ua/jar/5mv7xoyyrt , або за номером картки банки – 5375 4112 0467 8606.

Раніше на  USIonline.com

Одеські волонтери встановлюють в Херсоні мобільні укриття (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.