В Одесі скорочують видавництво “Чорномор’я”: відкритий лист редакторів газет «фото»

В Одесі скорочують видавництво “Чорномор’я”: відкритий лист редакторів газет

Редакції чотирьох обласних газет Одещини заявляють про фактичне знищення одеського видавництва «Чорномор'я».

Своє звернення редактори адресували голові Одеської ОВА Максиму Марченко та голові обласної ради Григорію Діденко.

Під листом підписи поставили головний редактор газети «Прес-кур’єр» Йосип Бурчо, редактор газети “Чорноморські новини” Іван Мельник, редактор газет “Вечерняя Одесса” і “Реклама “Вечерней Одессы”” Олег Суслов, головний редактор газет “Одесская жизнь”, “На пенсії”, “Пенсионная телепрограмма” Геннадій Чабанов.

Обласне комунальне підприємство “Видавництво “Чорномор’я”” на сьогодні залишається єдиним поліграфічним підприємством в Одесі, яке друкує газети.
З липня 2022 року на підприємстві почалися проблеми, які призвели до значного скорочення друку місцевої періодики.

Якщо у першій половині 2022 року у видавництві кожного тижня друкувалося понад 40 газет, то сьогодні вже залишилося трохи більше 10. І газети продовжують йти з “Чорномор’я”, — йдеться у відкритому листі.

Редактори стверджують про штучні перепони в організації випуску газет, які останнім часом з’явилися у роботі підприємства та реально загрожують самому існуванню одеської друкованої періодики.

Проблеми почали виникати в кінці липня 2022 року. Редактори пов’язують їх з перевіркою діяльності КП “Видавництво “Чорномор’я””, яку здійснювала робоча група комісії обласної ради.

Комісія виявила деякі порушення вимог законодавства.

При цьому комісія не вказала, що своїми діями вона порушила право на свободу слова журналістів понад двадцяти одеських газет, а їх читачів — права на своєчасне одержання інформації, – говориться у листі.

За новим порядком друк чергових номерів усіх газет дозволяється лише після того, як редакція заздалегідь підпише і скріпить печаткою Додаткову угоду до чинного річного договору й Акт приймання-передачі газет, які ще лише будуть друкуватися.

Скан-копії цих документів редакції мусять щотижня направляти “Видавництву “Чорномор’я”, і лише після цього дозволяється друк. Потім видавництво буде знову повертати оригінали цих документів редакціям.

Редактори зазначають, що це необґрунтована та нічим не передбачена бюрократична писанина, що навантажує редакції зайвою і непотрібною роботою.

Далі у видавництві взялися вдосконалювати графік роботи газетного цеху і повідомили всіх замовників, що відтепер друкуватися газети будуть лише один день на тиждень — у середу (з виходом на четвер). Тобто, якщо якась газета виходила двічі на тиждень чи в інший день тижня, вона має змінити свій графік виходу або шукати собі іншу друкарню.

Через це одна з найбільш тиражних газет Одеси “На пенсії” почала друкуватися в Києві, частина районних газет перенесли свій друк до Вінниці.

Необґрунтоване ускладнення випуску газет у “Чорномор’ї” змусило частину редакторів шукати нові друкарні. Більш того, подорожчав сам друк.

Редактори не розуміють, хто сьогодні керує КП “Видавництво “Чорномор’я”.

Вони не хочуть втручатися у вирішення кадрових питань, але бажають бачити на посаді директора спеціаліста-поліграфіста, який розуміється на специфіці газетного виробництва.

Ознайомитися з листом можно за посиланням.

Раніше на USIonline.com

Найстаріший працюючій газеті Одеської області виповнилось 105 років

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.