Найстаріший працюючій газеті Одеської області виповнилось 105 років «фото»

Найстаріший працюючій газеті Одеської області виповнилось 105 років

Газеті «Чорноморські новини» виповнилось 105 років. Часопис выходить без перерви з 19 липня 1917 року. 

Про це повідомила заступник начальника управління культури, національностей та релігій Ярослава Різникова.

За 105 літ існування одеська  газета “Чорноморські новини” змінювала назви та засновників, але ніколи не припиняла вихід. Перший номер газети “Голос пролетария” побачив світ 6 (19) липня 1917 року. У 1918-му видання друкувалося навіть французькою мовою.

З серпня 1929-го перейменована на “Чорноморську комуну” і почала виходити українською мовою. Внесок колективу редакції у героїчну оборону Одеси відзначено медаллю “За оборону Одеси” (1942), а професійні досягнення – орденом “Знак пошани” (1967).

Впродовж 1937–1938 було репресовано і розстріляно трьох редакторів газети: Юхима Дубова, Івана Ісаєва та Костянтина Кожала. На фронтах Другої світової полягло десятеро співробітників редакції. 24 серпня 1991 року колектив редакції ухвалив рішення про перетворення газети з органу обкому КПУ на обласне суспільно-політичне видання та проголосив основні програмні засади: утвердження української державності, відродження національної свідомості, української мови та культури, обстоювання громадянських прав, честі, гідності кожної людини незалежно від національності, політичних поглядів, віросповідання.

З січня 1992 року газета виходить під назвою “Чорноморські новини”. З приходом до влади Януковича за свою українську позицію, обстоювання вектора на європейську та євроатлантичну інтеграцію, захист демократичних цінностей та свобод редакція “Чорноморських новин” зазнала утисків – судові переслідування, негласна заборона на оформлення передплати та розповсюдження у роздрібній мережі, фальсифікації. Але колектив вирішив за будь-яку ціну зберегти українську газету Одещини і за підтримки читачів та небайдужих друзів-однодумців зумів вистояти.

У різні роки у редакції працювали такі майстри українського слова як Степан Олійник, Іван Микитенко, Степан Ковганюк, Святослав Караванський, Андрій Недзвидський, Володимир Базилевський та інші, друкувалися відомі майстри слова Петро Осадчук, Володимир Яворівський, Борис Нечерда, Тарас Федюк, Валентин Мороз. В активі колективу “Чорноморських новин” численні перемоги у загальнонаціональних та обласних професійних конкурсах. Дев’ять журналістів “Чорноморки” у різні роки були удостоєні почесного звання “Заслужений”.

Сьогоднішня “Чорноморка” продовжує писати історію нашої країни і нашого краю – новітню історію, яка твориться сучасниками, – розповіла Ярослава Різникова.

Раніше на USIonline.com

30 лет с одним редактором: одесская газета “Порто-Франко” отмечает юбилей (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.