В Одесі провели великий ярмарок вакансій: кого шукають працедавці (фото) «фото»

В Одесі провели великий ярмарок вакансій: кого шукають працедавці (фото)

Патрульні, криміналісти, Нацгвардія і кухарі - в Одесі шукають представників різних професій на вакантні місця роботи, а також вступників до університетів. Тенденції на ринку праці також змінились, все більше компаній переходять в онлайн-режим роботи.

На ярмарку побував фокореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

У четвер, 25 травня, в Одесі для містян та тимчасових переселенців пройшов ярмарок вакансій. Його провели на території Одеського центру професійно-технічної освіти ДСЗ України, що на вул. І. Рабіна, 18-А.

Директорка одеської філії обласного Центру зайнятості Тетяна Канава зазначила, що з початком повномасшабної війни ринок праці дещо змінився.

Якщо брати минулий рік, то в нас дуже багато людей зверталось до центру, щоб встати на облік. Вони втратили роботу, як правило, тому що бізнес згортався. Зараз ситуація змінилась кардинально – у нас більше вакансій, ніж шукачів роботи, – зазначає Тетяна Канава.

Тетяна Канава

За її словами, наразі є велика потреба у людях. Зареєстровано більше півтори тисячі вакансій на офіційне працевлаштування.

Дуже багато вакансій лікарів, медичних працівників. Що стосується вимог ринку праці – на сьогодні більшість людей переходить на роботу в онлайні, і це в принципі підходить як шукачам роботи, так і працедавцям, оскільки для останніх це економія на комунальних послугах та оренді приміщень, – пояснює директорка одеської філії.

Наразі також є окремі пропизиції для жінок, які повернулись з-за кордону. У жінок є можливість пройти навчання у Центрі зайнятості для отримання робітничої професії. За два дні можна підтвердити кваліфікацію за професією кухаря. Атестаційна комісія видає свідоцтво державного зразка, яке надає можливість працювати за цією спеціальністю.

Заступниця секретаря приймальної комісії Одеського державного університету внутрішніх справ Оксана Юрочко розповіла, що зараз в Одесі дислокується херсонський факультет, де також йде набір абітурієнтів. Сюди запрошують на навчання вступників на базі повної загальної середньої освіти.

Сьогодні презентуємо наш університет на заході, запрошуємо молодь до вступу, адже в першу чергу ми готуємо поліцейських, а також юристів, правоохоронців, психологів, системних аналітиків. Сьогодні ми презентуємо факультети за державною формою навчання, зокрема факультети підготовки кримінальної поліції, превентивної діяльності, тощо, – зазначила Оксана Юрочко.

Оксана Юрочко

Нагадаємо, стало відомо, що запрошення для тестування (НМТ) будуть розіслані 25-26 травня через власний персональний кабінет учасника. Батьків та здобувачів освіти просять не розголошувати отриману інформацію. Офіційні результати тестування учасники дізнаються до 28 червня у своєму персональному кабінеті.

Раніше на USIonline.com

Увага: важливі новини для потенційних учасників НМТ

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.