В Одесі продають «Перший лікеро-горілчаний завод» (фото)
Майно комплексу розташовується на Старосінній площі, Пушкінській та Середньофонтанській.
Про це повідомляє Регіональне відділення Фонду державного майна України по Одеській і Миколаївській областях.
Онлайн-аукціон відбудеться у Прозоро.Продажі 5 липня 2023 року. Стартова ціна – 2,9 млн грн.
Нерухоме майно комплексу розташоване в Одесі та області:
- вул. Старосінна, 1 (нежитлові будівлі );
- вул. Пушкінська, 68 ( приміщення магазину);
- вул.Середньофонтанська, 2а (трансформаторна станція);
- с. Великий Дальник, вулиця Маяцька, будинок 6 (нежитлові будівлі).
До складу комплексу входять 29 об’єктів нерухомого майна.
На пл.Старосінна,1 розташовується пам’ятка архітектури та містобудування місцевого значення будівля – «Виробничий корпус Лікеро-горілчаного заводу №1», який зведений у 1894 році за проектом архітектора М.Г.Рейнгерца.
Наразі тут проведена повна технічна інвентаризація та зроблені актуальні документи на все нерухоме майно. Я вельми вдячний за цю колосальну роботу ФДМУ в Одеській області та керівництву ДП «Урожай». Хоча це зайняло понад рік, однак майбутній власник чітко розумітиме, що купує, – прокоментував Олександр Славський, начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській і Миколаївській областях.
За профілем підприємство не працює з 2008 року.
Історична довідка
«Перший лікеро-горілчаний завод» – одне із найстаріших підприємств України з виробництва лікеро-горілчаної продукції. Заснований у 1887 році. У концерн «Оверлайн» входив поряд з «Одеським заводом шампанських вин».
В Україні до 30-х років ХХ ст. термін «винокуріння» вживався для виробництва міцних напоїв. Причому офіційно до винокурених закладів відносили виробництво спирту, горілки, вина і навіть пива. Але на кожному заводі дозволялося виробляти лише певний вид напоїв.
У 1911 році на казенному виноочисному складі №1 працювало 508 робітників. Серед обладнання був паровий двигун, а річний обіг складав 3869129 карбованців.
Після закінчення громадянської війни в Одесі спирт виробляли тільки на трьох заводах серед яких колишній спирто-очисний складі на Старосінній площі 1.
У наступні роки підприємство перетворилося на Одеський горілчаний завод. На Одеському ЛГЗ випускали не лише традиційні для того часу горілки — «Московська» та «Столична», а й складні за технологією виробництва та чудові за якістю лікери «Бенедиктин» та «Шартрез».
Перший лікеро-горілчаний завод виробляв горілку під ТМ «М’ягков» та «Штурман».
Навесні 2008 року власники концерну продали марку «М’ягків».
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.