В Одесі експерти країн Балтії провели кризові тренування з питань безпеки (фото) «фото»

В Одесі експерти країн Балтії провели кризові тренування з питань безпеки (фото)

Фахівці з країн Балтії завітали до Одеси та ознайомилися з українським досвідом кризового реагування на тлі російської агресії періоду 2014 – 2023 років.

На заході побував кореспондент Української Служби Інформації.

30-31 січня 2023 року в Одесі пройшли кризові тренування в рамках програми «Cтійка Україна», яка реалізується Міжнародним центром оборони та безпеки.

Участь у заході приймали представники різних секторів – ОВА, мерії, ДСНС, національної і патрульної поліції, тероборони, місцевих медіа, громадянського суспільства та академічних кіл.

Протягом двох днів учасники тренувалися вирішувати кризові ситуації за штучним сценарієм, розробляючи альтернативні варіанти виходу з кризи.

Під час заходу обговорювалися актуальні для України виклики, у тому числі техногенні надзвичайні ситуації, проблеми переселенців, гуманітарні питання, інформаційні впливи та елементи дезінформації, тощо.

В коментарі УСІ Дмитро Теперік, експерт з безпекових питань, виконавчий директор Міжнародного центру оборони та безпеки, відмітив, що проєкт реалізується за фінансової підтримки Естонської агенції з питань міжнародного розвитку з 2016 року.

Вектор 2023-го року – це розвиток стійкості на місцевому рівні, враховуючи виклики сьогодення.

В свою чергу, учасниця проєкту, доцент кафедри міжнародних відносин університету ім. І. Мечникова Ганна Грабіна додала, що кризові навчання допомагають об’єднати та скоординувати дії різних державних структур. Також захід важливий як для особливого розвитку, так і для комунікацій на регіональному рівні.

Це хороша можливість бути краще підготовленим до реальних кризових подій, перевіривши та відточивши свої навички, у тому числі командні, на базі симуляції комплескної кризової ситуації, – резюмували учасники заходу.