Одесу відвідали президент України і голова уряду Данії: про що говорили (фото) «фото»

Одесу відвідали президент України і голова уряду Данії: про що говорили (фото)

Данія продовжуватиме підтримувати Україну у війні, а також долучиться до гуманітарних проектів у нашій країні.

Про це розповіли на брифінгу в Одесі президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен, повідомляє Українська Служба Інформації.

У першій половині дня лідери країн відвідали Миколаїв, звідки вирушили до Одеси. У Миколаєві делегація відвідала один із шпиталів міста, портове підприємство, обстріляне росіянами, а також станцію очищення води – цей проект був реалізований за сприяння датських партнерів.

Така увага до півдня невипадкова – уряд Данії пообіцяв допомогти відновлювати Миколаїв. Для цього буде створений спеціальний фонд. Метте Фредеріксен розповіла, що на власні очі побачила руйнування, спричинені російськими загарбниками, і героїчних мешканців міста.

Ви дуже мужньо протистоїте грубій агресії Росії, – зазначила прем’єрка.

Вона додала, що Данія завжди підтримуватиме Україну – і у війні, і у відбудові, а також повідомила, що країна долучається до «зернової угоди».

У свою чергу, Володимир Зеленський подякував Метте Фредеріксен за допомогу – адже Данія передала Україні 19 артилерійських систем і бере участь у «танковій коаліції». Також обговорюються питання посилення протикорабельної та протиповітряної оборони нашої країни.

Ключове питання при цьому – швидкість. Але це стосується не тільки Данії, це стосується всіх наших партнерів, – наголосив Зеленський.

Президент України нагородив данську прем’єрку орденом княгині Ольги.

Крім того, голова держави подякував Одесі за організацію цієї зустрічі.

Раніше на  USIonline.com

Ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки треба, – глава МЗС Франції в Одесі (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.