В яких країнах залишили безкоштовний транспорт для біженців з України (список, умови) «фото»

В яких країнах залишили безкоштовний транспорт для біженців з України (список, умови)

У низці країн Європи вже скасували або частково обмежили можливості безкоштовного проїзду біженців, які рятуються від війни в Україні. Наприклад, у більшості випадків вже не можна їздити без оплати у міжміських та міжнародних поїздах Польщі, Німеччини, Швейцарії. Втім, у деяких країнах шанс скористатись вільним проїздом ще залишається.

Детальна інформація про те, в яких країнах залишили можливості проїзду у транспорті для українців безкоштовно або з пільгами, опублікована на Lowcost Avia.

Австрія

Біженці з України можуть безкоштовно користуватися громадським транспортом Відня Wiener Linien до кінця вересня.

Бельгія

Українські біженці можуть скористатися правом безкоштовного проїзду в мережі SNCB у день прибуття до Бельгії (у міжнародних потягах, що прямують в/із Німеччини, Нідерландів, Люксембургу та Франції). Для цього їм необхідно пред’явити квиток DB Helpukraine та/або свій український паспорт/ID-картку (або інше посвідчення особи).

Болгарія

Громадяни України, які покинули країну після 24 лютого 2022, до жовтня цього року можуть безкоштовно пересуватися у громадському транспорті міста Софія. Для того, щоб скористатися можливістю безкоштовного проїзду, потрібно мати документ, що посвідчує особу, та реєстраційну карту тимчасового захисту.

Ірландія

Для новоприбулих біженців надається безкоштовний проїзд залізницею Iarnród Éireann або автобусом Bus Éireann від пункту прибуття в Ірландію до кінцевого пункту призначення.

Литва

Українцям, які покинули зону бойових дій, столиця Литви – Вільнюс – пропонує безкоштовно користуватися міським громадським транспортом. Українцям потрібно лише пред’явити контролерам документ, що засвідчує особу – їм не знадобляться квитки чи інші документи.

Італія

Українські біженці мають можливість безкоштовно подорожувати транспортом Trenitalia протягом щонайбільше 5 днів із моменту в’їзду до Італії, щоб дістатися свого місця призначення.

Люксембург

Люксембург – перша країна в світі, яка пропонує безкоштовний громадський транспорт по всій країні для всіх. Ви можете подорожувати автобусом, потягом чи трамваєм.

Квиток потрібно купувати, лише якщо ви хочете подорожувати першим класом у поїзді або подорожувати через кордон до Німеччини, Франції чи Бельгії.

Нідерланди

Українці, які в’їхали в Нідерланди та бажають подорожувати далі країною, можуть отримати безкоштовний денний абонемент у будь-якій касі продажу квитків та обслуговування NS на великих залізничних станціях, пред’явивши свої українські документи, що посвідчують особу, та квиток на поїзд Німеччини, Бельгії, Франції чи Австрії не старше 24 годин.

Польща

Країна скасувала всі можливості безкоштовного проїзду, які діяли з 24 лютого. Проте є окремі пропозиції від польських міст:

  • Щецин дозволив користуватись громадським транспортом безоплатно до 30 вересня-
  • в Торуні можна оформити місячний проїзний з поміткою UKR
  • у Познані за 1 злотий можна купити соціальний проїзний у пунктах обслуговування клієнтів ZTM строком дії 30 днів. Для цього потрібно виробити Познанську електронну агломераційну картку PEKA.

Румунія

Біженці з України можуть безкоштовно дістатись до Румунії з прикордонного пункту пропуску Паланка, Республіка Молдова.

На підставі документів, що посвідчують особу та засвідчують в’їзд на територію Румунії, українці можуть отримати безкоштовний “Квиток допомоги Україні” (Ticket Help Ukraine), дійсний для поїздів 2-го класу Regio та Interregio.

Словаччина

Безкоштовний проїзд у поїздах ZSSK (окрім поїздів IC) доступний для громадян України. Проїзний документ для безкоштовного проїзду можна отримати в касі або безпосередньо в поїзді, пред’явивши дійсний паспорт, посвідчення особи або інший документ, що підтверджує громадянство України.

Угорщина

Безкоштовно подорожувати всередині Угорщини можна потягами MÁV-START és a GYSEV з квитками солідарності Solidarity tickets.

Португалія

Щоб скористатися можливістю безкоштовного проїзду, в касах чи на борту потрібно пред’явити паспорт, ідентифікаційний документ громадянина України чи підтвердження про місце проживання.

Ця пропозиція дійсна для біженців, які:

-в’їжджають на територію Португалії з метою дістатися будь-якого пункту призначення на території країни;
-з’являться на будь-який залізничний вокзал і повідомлять про те, що вони бажають продовжити подорож.

Франція

Група SNCF (Французька залізнична компанія) дозволяє 1 безкоштовну подорож на своїх поїздах по Франції та до інших європейських пунктів призначення виключно людям, які рятуються від війни.

Хорватія

Хорватський перевізник HŽ Putnički надає послугу з безкоштовного перевезення громадян України на всіх внутрішніх залізничних маршрутах Хорватії в 2-му класі потягів.

Чехія

Безкоштовний проїзд для українських біженців у громадському транспорті Праги доступний лише в перші 5 днів після прибуття до країни. Далі є можливість придбати пільговий проїзний: на місяць – 165 крон (209 грн), на квартал – 444 крони (563 грн).

Українці мають можливість безкоштовно подорожувати поїздами RegioJet на маршруті Прага-Перемишль, забронювавши квиток у системі бронювання, у тарифі Občan UA.

Швеція

Український паспорт або ID-картка дає можливість користуватись громадським транспортом Стокгольма.

Німеччина

Не безкоштовно але дешево – в Німеччині запровадили квитки на весь транспорт країни за ціною 9 євро на один календарний місяць, які будуть діяти до 31 серпня 2022 року. Пропозиція діє для всіх, але не включає поїзди Intercity.

Іспанія

Іспанія впровадить безкоштовний проїзд на деяких залізничних рейсах. Поїзди приміського сполучення будуть безкоштовними протягом чотирьох місяців (з вересня до грудня 2022 року).

Про умови надання безкоштовного чи пільгового проїзду можно дізнатися на сайті Lowcost Avia. Актуальну інформацію потрібно регулярно перевіряти, адже наявні станом на сьогодні пільги можуть скасувати у будь-який момент.

Раніше на USIonline.com

Війна. День 152 (оновлюється)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.