Українських моряків, які не можуть піти у рейс, підтримали у США «фото»

Українських моряків, які не можуть піти у рейс, підтримали у США

Американські профспілки вважають, що українським морякам слід дозволити виїжджати за кордон. Про це йдеться у листі Американської федерації праці — Конгресу виробничих профспілок (AFL-CIO) до держсекретаря США Ентоні Блінкена.

Як сказано у листі, Україна є четвертою країною світу за кількістю моряків — у цій сфері працює більше 30 тис. чоловіків і жінок.

Обмеження, на думку профспілківців, б’ють не тільки по гаманцям самих моряків, але й по українській та світовій економіці.

Ми співпереживаємо жахливій ситуації в Україні та визнаємо потребу українського народу підтримувати свою країну, але просимо звернути увагу на те, щоби українські моряки, яких не призвали до війська, могли продовжувати працювати у морській сфері. Такі виключення вже зроблені для працівників транспортного і залізничного секторів, – говориться у листі.

Крім того, AFL-CIO висловила занепокоєння декількома законами, які нещодавно прийняла Верховна Рада і які звужують трудові права працівників.

Беручи до уваги суттєву підтримку Адміністрацією (США — ред.) військових зусиль України, в тому числі гуманітарну та економічну допомогу, AFL-CIO просить Державний департамент співпрацювати з ЄС та іншими союзницькими урядами, щоби висловити глибоку стурбованість цими проблемами, які можуть підірвати як національну єдність, так і міжнародне положення країни. Підтримка суверенної, демократичної України має включати сильний захист для всіх працівників, – говорять автори листа.

Відзначимо, що AFL-CIO з перших днів повномасштабної війни підтримала Україну й брала участь у відправці до нашої країни гуманітарної допомоги.