Моряки України не можуть піти в рейс: проблеми та як це вирішити «фото»

Моряки України не можуть піти в рейс: проблеми та як це вирішити

Морські юристи, профсоюз та родини закликають українців підписувати петицію, щоб влада України дозволила морякам виїзд за кордон. Велика кількість раніше успішно працюючих людей зараз не може ані забезпечувати родину, ані платити податки у державний бюджет.

Українська Служба Інформації зібрала думки експертів.

Українські моряки з початку війни, яку розв’язала Росія в Україні, не можуть потрапити на роботу. Багато з них або залишались в країні на той момент, або повернулись до родин на батьківщину. Левову частку робочих місць українців зараз займають громадяни інших країн.

Зараз вони залишаються заручниками закону, який не дозволяє чоловікам призивного віку виїжджати за кордон у воєнний час. Так, вони залишаються в Україні, але не можуть працювати у своїй сфері та вимушені шукати альтернативи тут. Додає напруги і загалом не дуже перспективна ситуація на ринку праці, оскільки багато людей намагаються триматись за свої робочі місця і мати впевненість у «завтра».

Що роблять і думають експерти

ПРМТУ (профспілка моряків України) ще у липні 2022 року направила проект закону до Міністерства економіки щодо дозволу на виїзд. Врешті решт його має розглянути Кабінет Міністрів, але урядовці з цим поки що не поспішають.

Звернення також вже направили до президента України Володимира Зеленського, прем’єр-Міністра України Дениса Шмигаля та міністра інфраструктури України Олександра Кубракова.

Окрім цього, кожного тижня проводять онлайн-наради з представниками Міжнародної морської організації, Міжнародної організації праці, ICS, а також з найбільшими благодійними організаціями, які надають підтримку морякам (ITF Seafarers Trust, ISWAN).

Профспілка також направила лист до гендиректора Міжнародної організації праці Гая Райдера.

Ще одним кроком стало створення петиції, в якій автор просить надати морякам особливий статус і відпустити працювати.

Для того, щоб її розглянув президент України, треба зібрати 25 тис. підписів. Станом на 9 серпня для цього залишилось 10 днів. Зібрано на момент публікації статті – 22 тис. 618 підписів.

Морський юрист Микола Гольбін зазначає, що є варіанти виїзду у артистів, спортсменів, але поки нема “політичної волі” на виїзд моряків. Він пропонує активно підписувати петицію та стукати у двері. Є також варіант розглядання проекту через прискорену процедуру у Кабміні.

Необхідно, щоб морська спільнота об’єдналась. Заявивши про себе та свою потребу у роботі, моряки повинні донести, що навіть самій державі вигідніше, щоб ви працювали зараз і приносили користь у скарбницю України, і на користь своїм сім’ям, щоб зняти існуючу соціальну напруженість усередині країни, — підкреслив юрист.

Нагадаємо, вперше з початку вторгнення 17 українських моряків вирушили у рейс на судні Glory, що вийшло з Чорноморського порту 7 серпня до Туреччини. Але деталі, як та за яких умов, поки що не розголошують.

Раніше на USIonline.com

З Чорноморського порту вийшли ще два судна з українським зерном (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.