Український криголам «Ноосфера» доставив новий склад експедиції на південний континент (фото) «фото»

Український криголам «Ноосфера» доставив новий склад експедиції на південний континент (фото)

Перехід з чилійського порту Пунта-Аренас до станції тривав 5 діб, криголам йшов через найбурхливішу в світі протоку Дрейка, але цього разу вона була прихильною до екіпажу та пасажирів «Ноосфери».

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

«Ноосфера»  з дослідницькою командою 28-ї Української антарктичної експедиції прибула до станції «Академік Вернадський». Вчені та фахівці з 27-ї експедиції, які рік працювали на «Вернадському», передаватимуть справи колегам з 28-ї УАЕ.

Найближчими днями триватимуть дві важливі місії – розвантаження судна від величезного запасу їжі, різноманітних речей та пального на цілий рік, а також перезмінка річних експедицій. Оскільки рельєф дна не дозволяє криголаму пришвартуватися біля острова, то всі вантажі перевозитимуть на невеликих човнах.

Потім зимівники та зимівниці 27-ї вирушать додому, а учасники 28-ї залишаться працювати на рік.
Серед їхніх основних завдань буде проведення вимірювань та досліджень за трьома напрямами: геофізика, метеорологія та біологія, а також підтримка життєдіяльності станції.
Як відомо, український криголам «Ноосфера» (колишній британський RRS James Clark Ross) вже другий сезон працює в Антарктиді.

Фото: Олександр Гришко, Сергій Салло, Сергій Глотов