Стало відомо хто очолить 28-му Українську антарктичну експедицію – це капітан-прикордонник (фото, відео)

Богдан Гаврилюк вже у 10-й раз очолить експедицію. Він прикордонник, геофізик, абсолютний рекордсмен України з кількості зимівель на найпівденнішому материку планети.

Про це розповів директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий, повідомляє Українська Служба Інформації.

Після повернення в Україну з чергової антарктичної експедиції у квітні 2022 року Богдан Гаврилюк одразу пішов служити та став прикордонником, ніс службу на Чернигівському напрямку. І досвід полярника неодноразово йому допомагав.

Та ж сама одежа – яку термобілизну використовувати, як її використовувати, як її висушити, як акумулювати в собі енергію, щоб тривалий час, не відчувати втоми, – розповів Богдан.

Це буде вже його десята експедиція.

Нам дуже важливо навіть під час війни не припиняти дослідження на нашій єдиній полярній станції, адже вони мають значення для всієї світової науки. Ми маємо одні з найдавніших в Антарктиці ряди спостережень, і повинні продовжувати цю роботу за будь-який умов, бо це внесок України до глобальної науки про Землю. Зараз на «Вернадському» закінчується річна місія 27-ї УАЕ, і ми робимо все можливе, щоб навесні її учасники повернулися додому, а нову цілорічну вахту підхопила 28-ма УАЕ, – зазначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

В команді 14 учасників – 9 вчених – три науковці на кожен напрям – геофізика, метеорологія, біологія та 5 представників команди життєзабезпечення: лікар, кухар, дизеліст, механік і сисадмін.

Раніше на USIonline.com

Одеситка вивчає китів Антарктиди за допомогою дрона (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.