Українські фотографи показали початок війни через призму об’єктиву (фото) «фото»

Українські фотографи показали початок війни через призму об’єктиву (фото)

В Британії вийшла газета The Information Front («Інформаційний фронт»), де зібрані фотознімки 24 українських фотографів у перші два місяці повномасштабної війни росії проти України.

Про це повідомляє видання Bird and Flight.

Ідея створити видання The Information Front з’явилася у директорки Odesa Photo Days Festival Катерини Радченко, канадського фотографа-документаліста Дональда Вебера та британського фотографа Крістофера Нанна, якій працюючи на Донбасі у 2017 році отримав поранення ока. Автори розглядають проєкт як інструмент протидії дезінформації і пропаганді.

До випуску увійшли роботи Михайло Палінчака, Олександра Чекменьова, Оксани Парафенюк, Мстислава Чернова, Євгена Малолєтки, Аліни Смутко, Яни Сідаш та іншіх.

Ми хотіли зібрати 100 авторів у першому випуску, але наш бюджет був обмежений. Зазвичай іноземні кореспонденти в Україні цінуються більше, ніж місцеві, і це дратує. Ми прагнули, щоб усі отримали гонорари, – зазначив Крістофер Нанн.

Видання також містить статтю українського поета, письменника й активіста Сергія Жадана.

Нам був важливий голос саме Сергія Жадана і як письменника, і як громадянина України з активною позицією, який увесь цей час перебуває в Харкові, бачить на власні очі, що відбувається, волонтерить, допомагаючи військовим та цивільним. Його текст — це інший медіум, інший спосіб говорити про війну, ніж фотографія, але це ті самі емоції, – розповіла одеситка Катерина Радченко.

Газету продають у британській книгарні Village Books.

Ми знали, що війна скоро зникне з поля зору, це вже починалося. Тож ми думали про те, як зберегти її видимість за допомогою фотографії. Формат газети придумав Кріс. Бо газета — це про швидку реакцію та життєдайність. Це те, що розповсюджується. Крім того, ми думали про людей, які б хотіли зробити внесок, але не могли, приміром, за 100-150 євро купити знімок. А тут вони теж отримують щось натомість за досить невелику суму. Наша аудиторія в основному західна, але ми б хотіли, щоб це видання купували і в Україні , – додав Дональд Вебер.

Він також підкреслив, що часто європейські видання питають про українських фотографів, які знаходяться на місці подій чи на лінії фронту. І саме тому, щоб міжнародні видання могли знайти потрібних фотографів, в «Інформаційному фронті» ведуть Instagram та зробили сайт, де постійно поповнюють список авторів. Всі зібрані від продажу кошти планують передати українському благодійному фонду «Мистецькі надра».

Організація підтримує українську культуру і, зокрема, фотографів. Наступні випуски видання The Information Front будуть присвячені українській ідентичності, яка буде представлена через історію фотографії.