Україномовний клуб: як в Одесі тренують навички спілкування мовою (відео)

В Одесі працює розмовний клуб української мови. Заняття доступні для усіх, хто бажає говорити українською. Усі зустрічі проходять на благодійній основі – а кошти від них передають на підтримку захисників та переселенців.

Як одесити тренують навички спілкування мовою дізнавався фотокореспондент  Української Служби Інформациії Арсен Подосян.

Відео можна подивитись на нашому Youtube-каналі.

Україномовний клуб відкрила у квітні одеситка Тетяна Хамрай. Від початку війни вона шукала людей та середовище, яке б дозволило їй швидко перейти на українську мову та подолати мовний бар’єр разом із однодумцями. Зрозумів, що україномовних хабів в Одесі немає – жінка заснувала власний клуб.

Стала питати по знайомим, чи вони підтримують, та потім вже заснувала Telegram-канал. Та почали долучатися люди: через знайомих, через якісь групи, почали приходити на зустріч. На першу прийшло 15 людей і це був фурор, тому що всі, хто записалися, всі прийшли, – розповіла засновниця.

Згодом до україномовного клубу залучилися волонтерські штаби. Тоді відвідувачів стало набагато більше, бо за роботу клубу стали дізнаватися ще й там.

Останній раз було 20-25 людей. У всіх різна мотивація. Хтось приходить, тому що с початку війни спробував вивчати свій рід та зрозумів, що їх бабуся та дідусь говорили українською. Та хтось, щоб підтримати Україну та людей, які боронять нашу країну, – додала Тетяна Хамрай.

Одеситка Єва Соколянська – IT-спеціаліст, володіє декількома мовами, а зараз покращує навичку спілкування на рідній. Вона каже, що удосконалення української відбувається не тільки під час бесіди у клубі, а й у спілкуванні зі знайомими в усіх сферах життя та удома зі своєю кішкою.

Десь два месяці у моїй голові щось включилося, про це я оголосила в моєму Facebook. Я стала повністю розмовляти української, стала вести блог українською або англійською. Поради, щоб покращити навик: я розмовляю сама с собою, або з моєю кішкою вдома. Насправді, коли поряд нікого немає – ти можеш робити будь-які помилки, – поділилася Єва.

В мовному клубі можна як попрактикувати українську, так і вивчити її з нуля. З моменту відкриття до хабу приєдналися близько 50 одеситів. Є ті, хто ходить на зустрічі постійно, а є й ті, що планують приєднатися вже на наступних сходках.

Це весело, цікаво і приємно. Вважаю, що мова – це наша зброя і це правда. Треба пам’ятати: в якому би ми місці ми не знаходились – ми єдині. Мова об’єднує. Важливо, щоб люди це зрозуміли, а всі, хто сюди приходять – приходять свідомо, їх ніхто не примушує. Якщо така зброя є, нею треба користуватися, – зазначила координатор клубу Анастасія Івахненко.

Учасники клубу діляться – перейти на українську легко – це можна зробити всього за місяць. Головне – це бажання та тренування навичок. Треба намагатися говорити українською, навіть якщо з помилками.

Ранее на  USIonline.comУ Одесі працює україномовний клуб: як приєднатися.

Читайте нас в Facebook, Telegram и Instagram, смотрите на Youtube.