“Україна стала головною темою”: одеситка на економічному форумі в Давосі «фото»

“Україна стала головною темою”: одеситка на економічному форумі в Давосі

Одеситка Анна Бондаренко повернулась із швейцарського Давоса. Ії доклад на економічному форумі був присвячений волонтерському руху. Війна в Україні взагалі стала головною темою на одному із найавторитетніших заходів в світі, який цього року проходив з 22 до 26 травня. Не приєдналася до форуму тільки одна країна. «Російській» дім в Давосі у цьому році став музеєм військових злочинів рф.

Поспілкувалася з одеситкою, яка представляла волонтерський рух в Україні у Давосі, кореспондентка Української Служби Інформації Анна Городенцева.

Як вам вдалося поїхати на економічний форум у Давос? Та які були емоції? Я знаю, що це ваш перший виїзд з міста після 24 лютого.

Так, звісно, у весь цей час я не просто була у Одесі, а і майже не виходила із дома, окрім магазину та прогулянок з собакою. Це моя перша можливість поїхати у Давос, в Український Дім. Відчувається вона як холодний душ: дивишся навколо й не розумієш, як життя може бути настільки спокійним, коли ще декілька годин тому всесвіт складався з фронтових новин, гуманітарних запитів, непростих ситуацій та повітряної тривоги.

Але життя триває. І в цьому житті є простір для підтримки та захоплення Україною. І є простір для втоми та бажання якнайшвидше перегорнути цю сторінку. Бо Україна — це проблема. Україна некомфортна, незручна, принципова та трохи зухвала. Не виглядає жертвою. Не хоче йти на поступки. Хтось навіть скаже, що не усвідомлює реальної ситуації, але, звісно, з цим жоден з нас не погодиться.

Українки — не просто витончені та вродливі жінки. Це жінки, які вимагають озброєння та голосно говорять про те, що росіяни — ґвалтівники, мародери та вбивці. Чому згадую про жінок? Бо Ukraine House Davos — єдиний національний дім, що був представлений переважно жінками.

В рамках економічного форуму відкриваються будинки різних країн, і в рамках свого будинку треба максимально представити свою країну. Цього року організатори форуму надали нашій делегації безкоштовно локацію та техніку і він (Ukraine House Davos, – ред.) став центром української культури в Давосі.

Я знаю, що ваш виступ був присвячений волонтерському руху в Україні, що ви розповідали?

У нас була панельна дискусія. Це була одна із найбільших дискусій, яка була присвячена гуманітарній допомозі та волонтерству для того, щоб швидко реагувати на нагальні визови, які існують в країні. Я представляла український волонтерський рух. Я розповідала, як волонтери допомагають під час війни. Була Ольга Руднєва, яка керує одним із найбільших логістичних центрів у Польщі, цей центр отримує гуманітарну допомогу зі всього світу та направляє в Україну. А також були представники міжнародних організацій.

Ця тема, яка стосувалася волонтерства та моєї діяльності – ми дуже багато говорили про те, що це дуже важливо і без цього не зможе країна вистояти. Але окрім міжнародної допомоги, яка потребує логістики та часу, зараз тисячі українців допомагають один одному. Це дуже важливо в окупованих містах та в тих містах, куди дуже важко завести машину гуманітарки. Та люди різного віку, статі та соціального статусу самоорганізувалися, щоб підтримати тих, у кого менше можливостей. Вони привозять продукти, необхідні медикаменти, тощо.

Мій виступ був переважно про те, як прості люди, звичайні українці та українки зараз реагують на кризу, і про те, що міжнародна допомога дуже важлива, але не менше важливий локальний рух.

Як приймали українську делегацію ?

У Ukraine House Davos була ціла тема, присвячена Україні. Там виступала перша леді. Коли виступала Олена Зеленська, третитина загалу плакала і це було дійсно дуже емоційно. Українців цього року було дуже багато, і відчувалося, що Україна тема номер 1 для міжнародного форуму.

Тобто можна сказати, що війна в Україні стала найголовнішою темою?

Так про неї і говорила низка експертів – економіка, волонтерство, гуманітарні питання, політичні питання. Це все було в контексті України та про те, як ситуації в в нашій країні взагалом впливає на світ.

Які питання ставили українцям учасники з інших країн?

Відчувалося, що є дуже великий інтерес, як війна виглядає в Україні. Для багатьох європейців та американців було важливо почути, які специфічні аспекти нашого життя зараз. Чи дійсно ми живемо під звук повітряних сирен, та чи правда, що допомога не може потрапити у окуповані населені пункти, тому що росіяни не пропускають ії на влаштованих блокпостах? Які напрямки допомоги є найбільш важливими, як допомогти жінкам, чоловікам та дітям, яких зґвалтували російські військові в окупованих містах?

Дуже багато питань також задавали особисто в кулуарах про наш досвід реагування на ці ситуації.  Відчувалася зацікавленість і навіть захопленість нашою країною, яка не зламалася.

Раніше на USIonline.comВони повинні знати, що є небезпека: як одесити допомагають людям з вадами слуху.

Читайте нас в Facebook, Telegram и Instagram, дивіться на Youtube.