Вони повинні знати, що є небезпека: як одесити допомагають людям з вадами слуху «фото»

Вони повинні знати, що є небезпека: як одесити допомагають людям з вадами слуху

Волонтери допомагають людям з проблемами слуху слуховими апаратами й батарейками та просять усіх небайдужих приєднатися до проекту. У допомозі потребують як одесити, так переселенці й мешканці інших міст. Слухові апарати допомагають людям орієнтуватися під час тривоги та обстрілів.

Поспілкувалася з авторкою проекту Surdo Катериною Хоменко кореспондентка Української Служби Інформації Анна Городенцева.

Як саме допомагають людям?

Ми допомагаємо гуманітарною поміччю – надсилаємо поштою або привозимо додому. Ми допомагаємо усім сім’ям, в яких є дитина з порушенням слуху, пенсіонерам. Немає різниці, чи у людини повна втрата слуху, або невелике порушення – ми допомагаємо дістати те, що їм необхідне. Це може бути їжа, ліки та засоби гігієни.

Ще ми нещодавно відкрили збір коштів на батарейки для слухових апаратів, і вже нам надіслали батарейки на 50 чоловік. Це і центр слуху у Миколаєві, і окремі волонтери. Відусюди люди допомагають. І ми розвозимо ці батарейки, тому що вони дуже необхідні людям з порушенням слуху. Усі люди, у яких нема проблем зі слухом, чують бомби або сирену, а люди, у яких немає слуху, обстріли почути не можуть. У слухових апаратах завжди повинні бути батарейки, щоб функціонувати. Тож на один слуховий апарат люди отримують пачку батареєк, вони можуть працювати цілий місяць.

Скільки зараз таких людей  у Одесі?

Дуже важко порахувати, тому що багато людей поїхали, а інші, навпаки, приїжджають до нас із гарячих точек. Мабуть десь 2 тис. є в Одеській області. Але ми допомагаємо не тільки в Одесі, ми намагаємося допомагати по всій Україні. Ми не відмовляємо нікому, хто запитує. В Одесі велику групу переселенців з порушеннями слуху прийняла організація “Дорога додому”, але зараз вони вже поїхали. Інші живуть у сім’ях, які їх приймають. Але я хочу сказати, що із переселенців небагато людей тут залишаються – вони одразу їдуть далі за кордон. Ми також допомагаємо зв’язатися з фондами за кордоном. Таких фондів дуже багато в Швеції, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Болгарії та інших країнах. Ми більш координуємо, ніж євакуюємо людей, передаємо їх координати волонтерам за кордоном.

Історію кого з переселенців із гарячих точек особливо запам’ятали?

У нас була група чернігівців, у яких дуже яскрава історія. Це були 9 людей з порушеннями слуху та один чуючий неповнолітній. Вони сиділи у підвалах три тижні без світла та майже без води та їжі, в екстремальних умовах. Їх вдалося визволити. Мати одного з них – жінка з Одеси. Вона писала у різні організації та знайшла литовських волонтерів, які допомогли їм визволитися. Вони вийшли із потягу дуже розгубленими. Я бачила дуже емоційну зустріч матері та сина. Вони дуже багато пережили, у них пошкоджені будинки. Серед них була і п’ятирічна дитина. У них у всіх потім були проблеми з харчуванням – мабуть, з цим столкнулся багато людей, які сиділи у підвалах. Вони дуже дружні та не хотіли розлучатися один з одним. Вони трималося разом та разом поїхали далі за кордон, і зараз вони теж живуть разом.

Як допомогти вам?

Можете знайти нашу сторінку, щоб задонатити, або, якщо, навпаки, людині потрібна допомога https://www.facebook.com/surdoschool/  Якщо є охочі допомогти, можна прийти та допомогти з гуманітарною поміччю. Також можна подзвонити мені: +380984534744.

Також є банківські реквізити для фінансової допомоги:

Банка моно: https://send.monobank.ua/jar/9p8BLxNyZ1

Картки моно

Гривня: 4441 1144 4121 5090

Долар: 5375 4188 1118 3763

Євро: 5375 4199 0711 5016

Paypal: marta.smyrnova@gmail.com

 Для того, щоб закупити 10 паків батареїк треба зібрати 291 євро.

Раніше на USIonline.comМонро Воргола в жовто-блакитних кольорах: інтерв’ю з авторкою артів на обличчі Аллою Нестеровою.

Читайте нас у Facebook, Telegram и Instagram, дивіться на Youtube.