УДП побудувало на Одещині вже другу великовантажну SLG–баржу (фото) «фото»

УДП побудувало на Одещині вже другу великовантажну SLG–баржу (фото)

У барж SLG більша вантажність ніж у типової баржі Українського Дунайського пароплавства. При цьому, собівартість виробництва барж SLG на порядок нижча, ніж у нового судна, бо їх будують зі старих сорокаметрових ліхтерних барж, які вже тривалий час не використовували через економічну недоцільність.

Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков у Facebook.

Це вже друга баржа, яка здатна перевозити вантажі понад 2 тисячі тонн, побудована в УДП. Перша така баржа була спущена на воду наприкінці минулого року. Повноцінна річкова SLG–баржа будується за принципом конструктора: відбувається стикування двох ліхтерів за допомогою вставки, що вирізається із третього судна.

Використання ліхтерів для створення нових SLG-суден дає можливість навіть під час війни системно оновлювати річковий флот. При цьому собівартість виробництва барж SLG значно нижча, ніж будівництво судна з нуля.

Важливо, що всі роботи з будівництва нових барж відбуваються в Україні. Це створює нові робочі місця та позитивно впливає як на економіку регіону, так і в цілому на розвиток галузі внутрішніх водних шляхів. Це важливо також для забезпечення логістики і експорту зерна.

До того ж, баржі будуються власним коштом Українського Дунайського пароплавства, без залучення бюджетного фінансування. Програму розпочали ще весною 2023 року, наразі в УДП залишилося 86 ліхтерів. З яких передбачено будівництво 30 нових суден.