У звільненому Ізюмі знайшли масове поховання: почалася ексгумація (фото) «фото»

У звільненому Ізюмі знайшли масове поховання: почалася ексгумація (фото)

Судячи за написами на хрестах, на кладовищі поховані військові та цивільні люди, у тому числі діти, які загинули під час російської окупації. Одна із могил належить 6-річної дівчинки Олесі, поруч поховані ії батьки. Зараз українські правоохоронці з'ясовують причини смерті більше 400 людей.

Про це повідомив на брифінгу у Києві Голова Національної поліції України Ігор Клименко.

6-річна Олеся Столпакова загинула 9 березня 2022 року, поруч з нею поховали ії батька Дмитра та мати Олену, які загинули у той же день.

Всього на кладовищі біля лісу закопано більше 400 тіл жителів Ізюму, Харківській області. На могилах встановлені однакові дерев’яні хрести. Зараз правоохоронці встановлюють, що стало причиною їх загибелі.

Необхідно ексгумувати та ідентифікувати кожне тіло. Характер тілесних ушкоджень, причини смерті встановлюватимемо, це робота не на один тиждень, – зазначив Клименко.

Ексгумація почалася сьогодні. Знайдено тіла з мотузками на шиї та зі зв’язаними руками.

Ігор Клименко також сказав, що виявлено щонайменше десять місць, де катували людей. Дві катівні – у Балаклії, у тому числі на території Балаклійського відділення поліції.

На окупованих територіях місяцями панували шалений жах, насильство, тортури та масові вбивства. Хто ще хоче “заморожування війни” замість відправлення танків? Ми не маємо права залишити людей наодинці зі Злом, – написав радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

Світлини: Радіо Свобода

Раніше на USIonline.com

Деокупована Харківщина: що залишили по собі рашисти (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.