У справі Труханова щодо ймовірної «брехні» в деклараціях Антикорсуд досліджує дані з планшету «ексдружини» (фото, текстова трансляція) «фото»

У справі Труханова щодо ймовірної «брехні» в деклараціях Антикорсуд досліджує дані з планшету «ексдружини» (фото, текстова трансляція)

Сьогодні після тривалої перерви Вищий антикорупційний суд продовжує досліджувати у відкритому засіданні зображення з планшету Тетяни Колтунової – нібито цивільної дружини міського голови Одеси Геннадія Труханова. За версією прокуратури, ці фото підтверджуть, що Труханов і Колтунова – члени сім»ї, мають спільний побут і обов»язки сімейного характеру. А тому в НАБУ й САП переконані: Труханов мав декларувати зареєстроване за нею нерухоме і рухоме майно загальною вартістю понад 52 мільйонів гривень, проте умисно приховав ці відомості в своїх деклараціях за 2015-2016 роки.

Про це повідомляє кореспондент Українскої Служби Інформації Катерина Петренко.

За версією слідства, за 2015 рік Труханов не задекларував статки на 31,46 мільйона гривень, а за 2016 рік – на 18,81 мільйона гривень. Сторона обвинувачення переконана: одеський мер не задекларував квартиру, два паркомісця, елінг, дачу, нежитлову нерухомість, два автомобілі, частки у низці суб’єктів господарювання та проценти за вкладами у банках.

На думку прокуратури, Труханов умисно не задекларував рухомe й нерухоме майно і записав його на цивільну дружину Тeтяну Колтунову, з якою нібито фіктивно розлучився щe у 1997 році. Натомість Генадій Труханов охрeстив цю справу «політичним шоу». Дослідження доказів добігає кінця.

9:21 Засідання розпочали. Антикорупційний прокурор та спеціаліст НАБУ продовжують демонструвати вміст карти пам’яті з планшету нібито цивільної дружини Тетяни Колтунової.

На думку сторони обвинувачення ці дані показують, що Колтунова і Труханов – члени сім’ї.

До слова, цей планшет у Колтунової вилучили в 2017 році при обшуці в квартирі Тетяни Колтунової. Там був особистий кабінет Труханова, його речі та документи, а також дозвіл на зброю, за версією слідства.

9:31 Продемонстрували зображення Труханова, яке зробили 18 лютого 2016-го

Цей планшет вилучений з приміщення, де, на наше переконання Труханов проживав разом з Колтуновою. Ця фотографія Труханова є в планшеті, а, отже, між ними були ознаки членів сім’ї. У сукупності доводить наявність між ними сімейного побуту, – сказав прокурор САП Олександр Омельченко.

Окрім того, дослідили фотографію, де Труханов з Колтуновою на терасі ресторану. Локація відсутня. Продемонстрували і фото мера з Дубаю та фото з альбому «Алисе 16 лет. Швейцария». Ці фото за 2015 рік.
Прокурор САП та спеціаліст НАБУ
У планшеті вінайшли спільне фото «експодружжя» з подорожі в в альбомі «Чорногорія.2015». За допомогою сервісів Google відображена локація на мапі території Чорногорії. Утім у базі даних вказано, що файл створений в 2013 році. Адвокат вказав на розбіжність у роках. Спеціаліст пояснив, що фото створене в 2013-му, таке можливо, якщо в альбом додали фото, яке зроблено раніше.
Але не закордонними мандрами єдиними. Також продемонстрували фото усміхненого міського голови з дельфінами, яке зробили у 2015-му в Одеському дельфінарії.
10:00 Спеціаліст НАБУ звернув увагу, що журналіст нашого видання фотографує світлини які демонструються на екрані.
Ви хоча б спитали дозволу! – роздратувався адвокат Труханова Олександр Лисак.
Натомість головуючий суддя Ногачевський сказав, що Труханов є публічною особою і має розширені межі щодо публічності.
Захист має попередньо клопотати, які файли треба досліджувати у закритому засіданні, без наявності журналістів, – наголосив суддя.

Наголосимо, журналіст мав право знімати фото з планшету, оскільки це передбачено ст. 11 Закону України про «Судоустрій і статус суддів», засідання було відкритим, зйомка велась на оперативну техніку, для чого окремий дозвіл суду не потрібен.

Адвокат Труханова нічого не відповів і не попрохав закрити засідання. Труханов змовчав.

10:15 У засіданні продовжили демонструвати спільні фото Труханова та Колтунової. Вони переважно з якихось офіційних заходів, урочистих подій, концертів та ресторанів. У більшості фото не зазначена інформація щодо локації.

Продемонстрували спільне фото з відпочинку «експодружжя» та їх спільної дочки Аліси. Труханов роздратувався, оскільки дочка – неповнолітня і має більше право на приватність, ніж він.

Труханов: Навіщо ви показуєте? Ви ж бачите, хто там зображений?
Прокурор: А хто там зображений? 

Суддя наголосив, що зараз не стадія допиту і заспокоїв обвинуваченого, що під час трансляції цього фото не видно.

Спеціаліст НАБУ проінформував, що це фото зробили в Австрії. Воно знаходилось в альбомі за 2016 рік. Інформація у файлі свідчить про те, що хтось зробив фото на айфон і скопіював на планшет, уточнив адвокат.

10:50 Також продемонстрували фото паспорта Труханова для виїзду закордон, яке чомусь віднайшли у планшеті Колтунової. Знімок за 2016 рік. Також знайшли фото паспорту Колтунової.

Наголошую, що у цьому планшеті разом знаходяться фото закордонних паспортів обох членів сім’ї, – сказав прокурор.

10:57 Не обійшлося й без демонстрації фото з червоної доріжки Одеського кінофестивалю за 2016 рік, спільних фото зі старшою дочкою Катериною та з меншою дочкою Алісою з Франції, які зняті на айфон у 2016 році. Це фото було в альбомі «Марсель-Ницца. Июль 2016. Лазурный берег». Як наслідок, ці фото у сукупності свідчать про спільний відпочинок закордоном нібито «експодружжя» в той рік, за яких Труханов, на думку прокуратури, мав вносити майно Колтунової до декларації, проте умисно цього не зробив.

Головуючий суддя Ногачевський роз’яснив, що закінчились строки давності за недекларуванння за 2015-2016 роки, у зв’язку з чим Труханов звільняється від кримінальної відповідальності.

Я заперечую проти закриття справи, – сказав міський голова Одеси.

Оскільки недостовірне декларування – це злочин невеликої тяжкості, з моменту його здійснення минуло понад три роки. У такому разі обвинувачений не несе кримінальної відповідальності, уникає ув’язнення до двох років з забороною займати посади чи штрафу. Утім, якщо обвинувачений проти закриття справи, то суд у звичайному порядку продовжує розгляд і констатує, винна особа чи ні.

У разі визнання винним Труханова в скоєнні злочину за ст 366-1 КК, він буде нести відповідальність, однак буде звільнений від покарання. Якщо сторона звинувачення доведе, що в діях Труханова був склад злочину, суд винесе обвинувальний вирок. Будемо сподіватися, що так і буде, – сказав прокурор Омельченко.
Також варто відзначити, що закриття справи за строками не означає, що особа необгрунтовано підозрювалася в злочині. Іншими словами мер не зможе скористатися правом на відшкодування за так зване незаконне переслідування.
12:04 У засіданні четверту годину продовжують досліджувати фото на підтвердження спільних подорожей Труханова й Колтунової, зокрема до Литви й Брюсселю.

12:40 Прокурор звернув увагу на спільний відпочинок Труханова і Колтунової в Австрії в 2017 році.

На уточнення адвоката, чому озвучують інформацію про 2017 рік, якщо інкримінують недекларування за два попередніх роки, прокурор відповів: це свідчить про те, що обставини сімейного характеру між нібито «експодружжям» не припинялися.

 

Як повідомляла USIonline.comу Києві продовжують судити Труханова у справі по «Краяну».

Читайте нас в Telegram.