У напрямку Дунайських портів пройшли 11 суден з зерном «фото»

У напрямку Дунайських портів пройшли 11 суден з зерном

Рекордний показник виходу суден з українським зерном, за період з 24 лютого, встановлений за минулу добу. В напрямку Дунайських портів через гирло Бистре та румунський канал Суліна пройшли 11 суден з агропродукцією. Ще шість зерновозів вийшли сьогодні, 28 серпня, з портів Одещини.

Про це повідомляє Кабінет Міністрів України.

За минулу добу із України в напрямку українських Дунайських портів: «Ізмаїл», «Рені» та «Усть-Дунайськ» вирушили 11 суден, з 45 тис. тоннами зерна. Зокрема, через гирло Бистре суднового ходу р. Дунай – Чорне море пройшло 7 суден, а через румунський канал Суліна — 4.

З березня нам уже вдалось перевезти через Дунайські порти понад 4 млн тонн зерна — на даний момент це більше, ніж усіма іншими видами транспорту. Динаміка збільшення — суттєва. Якщо в березні наші порти обробляли на експорт тільки 16,5 тис. тонн агропродукції, то вже в липні показник склав майже 1,4 млн тонн, – заявив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Він також зазначив, що зараз Мінінфраструктури продовжує удосконалення експортної логістики на Дунаї та створює умови для безперешкодного сполучення між портами залізничними шляхами, в тому числі забезпечуючи пряме залізничне сполучення. За умови системних інвестицій, додав Курбаков, та виконання програми з модернізації портів на Дунаї можливо збільшення їхньої потужності до 25 млн тонн вантажів на рік.

Зазначимо, на початку липня гирло Бистре суднового ходу р. Дунай — Чорне море стало доступне для проходу суден, які перевозять агропродукцію. Це відбулося завдяки звільненню Збройними Силами України острова Зміїний. До цього захід в українські Дунайські порти був можливий винятково через канал Суліна, який проходить територією Румунії.

Також Міноборони Туреччини повідомило, що ще 6 суден з українським зерном вийшли з портів Одеської області 28 серпня.

Як повідомив президент України Володимир Зеленський раніше, за місяць роботи «зернових коридорів», Україні вже вдалось переправити перший мільйон тонн збіжжя. Зерно доставили в 15 країн світу, його перевозку здійснювали 44 судна.

Раніше на  USIonline.com

Ще три судна вийшли з портів Одещини «зерновим коридором»

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.