Тимчасовий транспортний морський коридор з одеських портів третю добу не працює: з чим це пов’язано
Адміністрація морських портів України розіслала попередження учасникам ринку, які задіяні в роботі тимчасового морського коридору до чорноморських портів.
Про це повідомляє ЦТС з посиланням на учасників ринку.
Маршрут закрито з 24 жовтня. Сьогодні, 26 жовтня, рух суден на маршруті також не здійснюватиметься. Тобто тимчасовий маршрут не працює вже третій день.
На закриття тимчасового морського зернового коридору вплинули ряд факторів. Так, напередодні речниця ОКЦ Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк інформувала, що російська тактична авіація активізувалася в районі українського судноплавного маршруту.
Протягом кількох днів не спостерігалося підльотів російських літаків у районі морських транспортних шляхів. Однак сьогодні вони активізувалися і скинули чотири вибухові пристрої, – повідомила Наталія Гуменюк.
Вона додала, що Україна продовжує забезпечувати безпеку гуманітарного коридору, яким користуються судна з різних країн світу.
Дійсно, протягом вересня-жовтня в Чорному морі, поблизу гирла Дунаю, на мінах підірвалися танкер і два суховантажі.
З іншого боку, також напередодні Українська зернова асоціація виступила з заявою, де висловила занепокоєння повідомленнями учасників зернового ринку про необґрунтовану затримку завантажених зерном суден для експорту в портах Великої Одеси.
Кожен день затримки завантажених зерном суден в портах призводить до збитків на рівні 1-1,5 доларів на тонні продукції на день. Якщо взяти для прикладу судно Handysize тоннажністю 50 000 т, то втрати для експортера через затримку судна в порту коштують 50-75 тис. доларів на день, які експортер вимушений виплачувати судновласнику. Окрім того, зростають витрати на страхування таких суден через перебування в українських портах, – відзначили в УЗА.
Нагадаємо, що в серпні Одеська ОВА запровадила новий механізм контролю за експортною продукцією. Було заявлено, що тепер завантаження суден відбуватиметься виключно за умови проведення попереднього аналізу законності походження зерна.
Вже за місяць, у вересні, низка українських аграрних асоціацій звернулися до президента України через наказ Одеської ОВА з заявою про умисне перешкоджання експорту зерна.
Після початку роботи тимчасового чорноморського коридору, оголошеного Україною, та відновлення експорту гірничо-металургійної продукції, керівники місцевих портів завдалися до практики необґрунтованого контролю і на інші номенклатури вантажів.
Подібні дії призводять до регулювання у «ручному режимі» черги входу морських суден до портів під завантаження та штучного обмеження експорту української продукції тимчасовим морським коридором. Це, своєю чергою, ускладнює експорт української продукції, завдаючи додаткової шкоди економіці країни.
Раніше на USIonline.com —
ВМС України оголосили морські коридори для цивільних суден у порти Великої Одеси
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.