ВМС України оголосили морські коридори для цивільних суден у порти Великої Одеси «фото»

ВМС України оголосили морські коридори для цивільних суден у порти Великої Одеси

До проходу маршрутами допускатимуться судна, власники/капітани яких офіційно підтверджують готовність до плавання в поточних умовах.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Оголошено тимчасові коридори для торгівельних суден, що йдуть до/з портів України Чорноморськ, Одеса та Південний. При цьому останнє судно з українським продовольством вийшло з порту Одеса 16 липня.

Згідно з наказом навігаційного донесення ВМС ЗС України № 6 від 08.08.2023 були оголошені нові тимчасові маршрути руху цивільних суден до/з чорноморських морських портів України. При цьому повідомляється, що протягом всіх маршрутів зберігається військова загроза та мінна небезпека з боку російської федерації, – йдеться у повідомленні українських військових моряків.

Також зазначається, що раніше дані маршрути вже були запропоновані Україною у зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Рада Міжнародної морської організації визнала право України на вільне торговельне судноплавство, яке гарантовано міжнародним морським правом.

Міжнародна морська організація закликала росію дотримуватися міжнародних конвенцій та припинити загрози торгівельному судноплавству в Чорному морі.

Вказані маршрути в першу чергу використовуватимусь для можливості виходу цивільних суден, що перебувають в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний ще з початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 р.

Після виходу росіі з Зернової угоди держава- агресор атакувала портову зернову інфраструктуру з метою припинити доступ українського продовольства на світові ринки. Світові лідери, в тому числі краін Африки, закликали росію припинити шантаж продовольством та не перешкоджати українському агроекспорту.

Раніше на USIonline.com

Симетрична відповідь: Україна оголосила чорноморські порти РФ небезпечними для судноплавства

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.