«Тримайте слово, вірте у Бога, свого не відпускайте та чужого не забирайте», – український підприємець Павло Чумак «фото»

«Тримайте слово, вірте у Бога, свого не відпускайте та чужого не забирайте», – український підприємець Павло Чумак

Під час війни українські бізнесмени мають завдання із «зірочкою»: зберегти робочі місця, допомагати всім, хто цього потребує, не впадати у відчай і як раніше - реалізовувати свої ідеї. 

Павло Чумак – український підприємець, юрист, філантроп. Основна діяльність – виробництво олії. Про справу життя, початок кар’єри та розвиток української економіки – читайте у матеріалі Української Служби Інформації.

Про вчителів у житті та початок діяльності

Професійний шлях Павла Чумака розпочався у 90-х, коли він разом із братом допомагали батькові із переробкою соняшника на Одеському масложиркомбінаті.

Всі свої успіхи Павло завдячує батькові – Валерію Вікторовичу. Саме він заклав сину бажання не тільки працювати, але й завжди вчитися новому.

Власне кажучи, на своєму життєвому шляху перший вчитель – це мій батько. Я дуже люблю та поважаю його за те, що він зробив мене таким, який я зараз є,.. – розповідає бізнесмен.

Справа життя: від елеватору до маслозаводу 

Павло Чумак згадує свою першу олієпереробку:

«Камаз» соняшнику ми переробляли з братом 2 тижні. Вночі я працював у цеху, як звичайний різнороб: переробляв та завантажував насіння, а вдень – вчився, тому що вступив до університету ім. Мечникова.

Поєднувати навчання у виші та роботу виявилося складно, тому перейшов на заочну форму та продовжив діяльність.

Поступово розвивав своє дітище, як міг. У 2005 році закінчив університет, отримав свідоцтво та став адвокатом. Паралельно, звичайно, розвивав цей маленький кружечок, який з часом перетворився на велику справу життя.

У 2014 році фірмі вдалося взяти кредит у банку «Восток». На ці гроші придбали елеватор у Березанці, а далі – маленька маслоробка перетворилася на завод.

 

Від 50 кг до 50 тонн переробки за годину 

Олієпереробне підприємство потужністю 600 т/добу розташовується в Миколаївській області та наразі налічує більше 100 співробітників.

Для розвитку підприємства я віддав більшість свого життя. Результат – від 50 кг до 50 тонн переробки за годину. Я люблю те, що роблю. Памятаю кожний гвинтик та болтик на заводі. 

Все відбувається з Божою допомогою. На 80% зі 100% – це експерименти, про які не написано в книзі. Але все виходить та працює. Потрібно робити хороші справи та йти вперед, – говорить Павло Чумак.

Керівництво заводу постійно покращує та створює комфортні умови для своїх робітників:

Ми дуже вдячні їм за багаторічну працю – даруємо автомобілі та квартири. До речі, першу в Україні електростанцію поставили також там. Сьогодні у нас працює 2 турбіни.

Про економіку майбутнього

Майбутнє належить передовим технологіям та штучному інтелекту. Сьогодні це невід’ємна частина кожного сучасного виробництва.

Але все ж таки ми не повинні забувати про основні галузі нашої економіки та виробництво – перш за все це маємо розвивати. Що сприяє розвитку держави, має сприяти розвитку промисловості в Україні, – зазначає Павло Чумак.

Підприємець наголошує на важливості створення гідних умов для бізнесу.

Мова йде про відкриття технопарків, запровадження податкових пільг та дешевих кредитів.

Про бізнес у воєнний час

Події після 24 лютого стали великим викликом для кожного українця. Український бізнес попри усі складності продовжує працювати та розвиватися, і олієпереробний завод Павла Чумака – не виключення.

Цей час Бог посилає нам як випробування, і ми обов’язково повинні його пройти. До 24 лютого ми спокійно працювали, купували насіння, везли на переробку, отримували олію та реалізовували через порти України. Після 24 сталося те, що сталося… виробництво було призупинено на 10-15 днів. Нам знадобився час для пошуку нових шляхів доставки та реалізації своєї продукції. 

За цей час команда провела велику роботу. Я вважаю, що ми зробили крок вперед та піднялися на новий рівень, – зазначає підприємець.

Підприємство продовжує діяльність та нарощує потужність, оскільки саме зараз працююча економіка – невід’ємна частина нашої перемоги. Павло Чумак разом із своєю командою допомагає всім, хто цього потребує – передають гуманітарну допомогу, олію. Також було придбано два реанімобілі.

На завершення хочу звернутися до бізнесменів, які починають свій шлях, та сказати наступне: тримайте своє слово, вірте у Бога, свого не відпускайте та чужого не забирайте, – резюмував український підприємець.

Раніше на USIonline.com

Мінекономіки: Світовий бізнес зацікавлений в інвестиціях в Україну

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.