Торгівля краденим зерном є неприпустимою. Про що розмовляли Зеленський та Ердоган «фото»

Торгівля краденим зерном є неприпустимою. Про що розмовляли Зеленський та Ердоган

Президенти України та Туреччині провели зустріч у Львові. Це перша така зустріч після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Також сьогодні у Львові міністр інфраструктури України та міністр торгівлі Турецької Республікипідписали Меморандум про взаєморозуміння щодо відбудови інфраструктури у процесі майбутнього відновлення України.

Про що йшла мова на перемовинах, розповіла пресслужба Офіса президента.

Володимир Зеленський висловив подяку Турецькій Республіці за незмінну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.

Президенти дали позитивну оцінку реалізації зернової експортної ініціативи. Крім того, вони обговорили можливість удосконалення ініціативи, посилення безпеки її реалізації, збільшення обсягів відповідного експорту.

Володимир Зеленський і Реджеп Таїп Ердоган також розглянули питання масштабного викрадення Росією зерна на тимчасово окупованій території України. Зокрема, було вказано на те, що окупанти привласнили майже 0,5 млн тонн збіжжя. Лідери погодилися, що будь-яка торгівля краденим є неприпустимою.

Намагання Росії продати крадене мають бути зупинені, – акцентував Володимир Зеленський.

Лідери також обговорили ситуацію навколо Запорізької АЕС і ядерний шантаж з боку РФ, дії якої загрожують катастрофою і Україні, і всьому світу. Володимир Зеленський наголосив, що російський ядерний шантаж на Запорізькій АЕС є одним із найбільших ризиків, які створила війна Росії проти України.

При цьому президент України підкреслив, що місією та обов’язком кожної країни має бути жорстка й послідовна реакція на будь-які прояви ядерного шантажу з метою його зупинення.

Росія повинна вивести свої війська зі станції негайно, – наголосив Володимир Зеленський.

Також сьогодні у Львові міністр інфраструктури України Олександр Кубраков та міністр торгівлі Турецької Республіки Мехмет Муш підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо відбудови інфраструктури, який передбачає участь турецької сторони у відновленні України.

Документ було підписано у присутності президента України Володимира Зеленського та президента Турецької Республіки Реджепа Таїпа Ердогана.

Раніше на USIonline.com

Олена Зеленська приєдналася до ініціативи одеського бізнесмена

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.