Топонімічна комісія в Одесі: нові імена на Алеї зірок, перейменування вулиць – на паузі «фото»

Топонімічна комісія в Одесі: нові імена на Алеї зірок, перейменування вулиць – на паузі

Історико-топонімічна комісія Одеси продовжує працювати над списками назв, які потребують перейменування. Нової назви у проспекта Гагаріна не буде, а ось нові імена на Алеї зірок - плануються.

Про це йшла мова на засіданні історико-топонімічної комісії 23 серпня, передає кореспондент Української Служби Інформації.

Історико-топонімічна комісія не підтримує ідею перейменування проспекту Гагаріна на честь 28 окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу. Звернення від командира бригади Віталія Гуляєва, який загинув місяць тому, відправлено на доопрацювання. Розглядається варіант скоротити назву та перейменувати в Одесі на честь бригади іншу вулицю.

В свою чергу, експертна група склала список радянських воєначальників, на честь яких названі вулиці – Говоров, Ватутін, Бочаров, Цвєтаєв, Бабаджанян та ін. Комісія відклала розгляд цих персоналій і відправила лист на доопрацювання.

Звернення громадських організацій з приводу демонтажу чи переносу пам’ятників «засновникам Одеси» також на паузі. Очікується, що спочатку треба висновок юридичного департаменту щодо спроможності комісії приймати такі рішення. Крім цього, комісія ухвалила нові імена на Алеї зірок. Традиційно, їх презентують на День міста 2 вересня.

На вулиці Ланжеронівській мають з’явитися зірки з іменами: Леоніда Пастернака — художника, графіка, педагога; Євгенія Лапейко — рок-музикант, композитор, автор рок-опер та гімну Гуморини; Георгія Голубенка — драматург, сценарист, комедіограф, один із засновників Гуморини.

Раніше на  USIonline.com

Ще двом вулицям на Одещині планують присвоїти ім’я загиблого командира 28-ї бригади

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.